Поліція буде обліковувати підлітків-булерів, – омбудсмен

Дитина, яка вчинила булінг (цькування) учасника освітнього процесу, може братися на профілактичний облік ювенальної превенції.

Про це з посиланням на відповідні зміни до нормативно-правових документів розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов, інформує osvita.ua. 

За його словами, 21 серпня набрав чинності наказ МВС, що вносить зміни до Інструкції з організації роботи підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України з дітьми, що скоїли адміністративні або кримінальні правопорушення.

Зміни в Інструкції безпосередньо стосуються і тих здобувачів освіти, які вчинили булінг учасника освітнього процесу.

«Говорячи мовою офіційного документа, профілактичний облік дітей – це комплекс заходів із взяття на облік, наповнення та підтримання в актуальному стані баз даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС, з даними дітей, із якими здійснюється профілактична робота (пункт 5, розділ 1 Інструкції)», – зазначає освітній омбудсмен.

Планується, що під час профілактичної роботи з дітьми, взятими на облік через булінг, поліцейські ювенальної превенції проводитимуть ознайомлювальні, попереджувальні та виховні бесіди з дитиною та її батьками, метою яких є усунення  причин та умови, які спонукали дитину вчинити адміністративне правопорушення.

Також поліцейські складатимуть план заходів з профілактики на основі вивчення матеріалів характеристик та індивідуально-психологічних особливостей дитини, відвідуватимуть дитину за місцем проживання, щоб з’ясувати умови проживання дитини, а також чинники, які можуть негативно впливати на неї.

Окрім того, поліцейські ювенальної превенції вживатимуть інші профілактичні заходи, передбачені законодавством України.

«Якщо після останнього факту вчинення булінгу дитина впродовж року більше не вчиняла булінг – вона знімається з профілактичного обліку», – йдеться у повідомленні Офісу освітнього омбудсмена.

Одними із завдань ювенальної превенції є попередження вчинення правопорушень неповнолітніми та негативних явищ у дитячому середовищі.

Нагадаємо, що психологи стверджують, що той, хто вчиняє булінг, має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати собі іншу особу або, до прикладу, завоювати в такий спосіб загальний авторитет. Це явище набуває все більшого поширення як в Україні, так і в усьому світі.  Більше у статті – “Булінг у школах: хто винен і що робити”. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *