Передвиборчі маніпуляції на тему екології не дають Україні ефективно використовувати міжнародну допомогу – експерт ООН

Україна отримує набагато менше грошей на екологічні програми, ніж інші країни, оскільки неефективно використовує цю допомогу через передвиборчі маніпуляції політиків, заявив на пресконференції в агентстві УНІАН керівник програми Організації Об’єднаних Націй із промислового розвитку UNIDO в Україні Ігор Кирильчук.

“Перед Україною стоїть завдання розбудови безпекової інноваційної екосистеми, включаючи підтримку інноваційних стартапів, технологічних парків та бізнес-інкубаторів, розвиток інноваційної інфраструктури. Важливим компонентом на цьому шляху є також співпраця з міжнародними організаціями та проєктами технічної допомоги, такими як UNIDO, EBRD, NEFCO, USAID, GIZ та іншими, як елемент посилення екосвідомості”, – зазначив експерт.

Він розповів, що Польща на це отримує до €1 млрд, Китай – кілька мільярдів, а Україна – кілька мільйонів.

“Міжнародна технічна допомога – це невеликі кошти. Це десятки мільйонів євро, які Україна щорічно отримує. Інша справа, як ці гроші використовуються. Можна використовувати світовий досвід, а можна просто написати звіт, і часто так буває. Представники держави повинні підходити конструктивно і думати, що потрібно зробити на перспективу, а не просто витратити кошти”, – сказав експерт.

За його словами, сусідні країни ефективніше використовують виділені їм кошти і модернізують своє виробництво. У підсумку закордонна продукція витіснить українську з ринку.

“Допомогу від ООН, UNIDO потрібно використовувати виважено і стратегічно. Гроші дозволять запустити механізм. Але хотілося б більше конструктивної співпраці з екологічним комітетом, із міністерством. Сьогодні вчені мають розробки, але механізм комерціалізації так і не запрацював належним чином”, – зазначив керівник програми ООН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *