Ознаки тендерної змови: АМКУ відкрив нову справу щодо будівництва Подільського мосту

Антимонопольний комітет України відкрив нову справу щодо Подільського мостового переходу. Річ у тім, що у торгах по будівництву зафіксували ознаки змови. Загальна сума – приблизно 100 мільйонів гривень.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; margin: 10px 0; order: -2; } #mobileBranding { margin: 0 !important; } }

Як повідомив на своїй фейсбук-сторінці голова Адмінколегії Північного міжобласного територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький, справу відкрили сьогодні, 20 серпня 2020 року.

Олексій Хмельницький пояснив, що спеціалісти відділення звернули увагу на процедури державних закупівель під час участі ТОВ “Форма” та ТОВ “Інвестиційно-будівельна компанія “Укрбуд”. Йдеться про 5 закупівель, які проводились КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд” Києва. 

► Як діяли компанії

Хмельницький зазначив, що працівники відділення встановили “давно знайому сукупність обставин”, а саме:

одна з компаній подала свою пропозицію для участі у процедурі закупівлі з ІР-адреси, яка належить “супернику”. Спільні ІР-адреси, як запевнив голова відділення, використовують для звітності до органів ДПС;  спільнe ІР-адресe також використовують для керування рахунками;  ніхто з учасників не знижував свої цінові пропозиції під час участі у окремих процедурах; одна фізична особа одночасно перебувала у трудових відносинах з учасниками; учасники тендерних пропозицій подавали заяви в один день; учасники синхронно діяли під час отримання банківських гарантій. 

“Це типовий набір дій, які можуть свідчити про небажання чесно конкурувати та обмін інформацією між зазначеними компаніями. Звісно, плануємо звернутись за допомогою в розслідуванні і до правоохоронних органів”, – підсумував голова відділення.

Довідка. Навесні 2020 року в АМКУ вже відкривали справу за ознаками антиконкурентної змови під час тендерних процедур цього ж мосту. У махінаціях підозрювали Генпідрядника будівництва компанії “Еко-Буд-Трейд” та ТОВ “Форма”. Загальна сума – понад 4 мільярди. Наразі триває збір доказів.

Що відомо про Подільсько-Воскресенський міст?

Цей мостовий перехід тягнеться від вулиці Межигірської до бульвару Перова у Києві. Його будують ще з 2003 року. Варто зазначити, що документи про плани зведення мосту взагалі датовані ще 1979 роком. Довжина мосту – понад 10 кілометрів. Фахівці оцінили, що для завершення будівництва мосту потрібно ще понад 6 мільярдів гривень. Про це повідомляв мер Києва Віталій Кличко.

Як відомо, будівництво мостового переходу неодноразово зупинялося через брак фінансування, відповідно дату його відкриття багато разів відкладали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *