Обшукали, вилучили і швидко повернули: Навіщо ДБР знадобилися клістрони і чому з цього вийшов великий скандал

Клістрони – це надвисокочастотні прилади, які є одним з основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль. Їхня відсутність може істотно збільшити терміни відновлення бойової техніки, яка прикриває повітряний простір і важливі стратегічні об’єкти

Слідчі Державного бюро розслідувань напередодні провели обшуки в трьох зенітних ракетних бригадах Повітряних сил, за результатами яких у військовослужбовців вилучили надвисокочастотні прилади – клістрони.

Про інцидент розповіло Командування повітряних сил ЗСУ, розмістивши на своїй сторінці в Facebook повідомлення із заголовком: “ДБР завдає чергового удару по системі протиповітряної оборони країни”. Незабаром публікацію видалили, але, зрозуміло, вона не залишилась непоміченою. Резонанс вийшов такий, що вилучене обладнання повернули, а ДБР почало розслідувати правомірність дій своїх співробітників.

Деталі цієї справи, офіційні і передбачувані причини таких слідчих дій, як зараз розвивається ця історія і чим може закінчитися – читайте далі.

Обшуки і вилучення: “Чиясь спланована акція”

“1 липня 2020 року до зенітної ракетної бригади Повітряних Сил ЗС України (військова частина А2860) прибули представники відділу слідчого територіального управління Державного бюро розслідувань в місті Хмельницький”, – говорилося в повідомленні Командування повітряних сил ЗСУ.

Як наслідок – співробітники ДБР склали протокол огляду та вилучили чотири НВЧ прилади (клістрони) і відповідну супровідну документацію. Такі ж дзеркальні процесуальні дії провели в зенітних ракетних бригадах в Одеській області (в/ч А2800) і Херсонській (в/ч А1836).

“Створюється враження, що це чиясь спланована акція, спрямована на підрив обороноздатності держави. В той час коли на кордоні з Україною ворог розгортає величезне угруповання військ в рамках масштабного військового навчання “Кавказ-2020″, де навіть відкрито розігрується сценарій повномасштабного наступу на Україну, державні інститути дозволяють собі подібні речі”, – заявило Командування повітряних сил ЗСУ .

Пізніше відповідне повідомлення зникло зі сторінки відомства в Facebook, однак журналісти встигли зробити скріншоти. Їх розмістило видання Liga.net.

Скріншоти Liga.net Скріншоти Liga.net Скріншоти Liga.net

Незабаром після цього Командування повітряних сил ЗСУ опублікувало нове повідомлення, в якому йшлося, що всі клістрони повернуться на свої місця “завдяки резонансу, пожвавленому обговоренню в суспільстві, розумінню керівництва правоохоронних органів”.

Щодо причин обшуку, то зазначається, що слідчі керувалися дозволом Хмельницького міськрайсуду на “огляд військової частини та підпорядкованих їй зенітних ракетних дивізіонів”. За неофіційною версією, яка звучала в ЗМІ, таким чином правоохоронці нібито намагалися зібрати компромат на попередню владу.

Що сказали в ДБР?

Відзвітували, що ініціювали службове розслідування,, щоб з’ясувати правомірність дій своїх співробітників. На цей час їх відсторонили від займаних посад.

У відомстві також уточнили, що сім клістронів, які вилучили 1 липня у рамках обшуків, вже повернули до військової частини.

Реакція Зеленського та глави Міноборони

Прес-служба Офісу президента вчора ввечері оприлюднила повідомлення, в якому Володимир Зеленський попросив керівників СБУ та ДБР надати оцінку діям працівників ДБР. Глава держави висловив глибоку стурбованість діями, які, як пишуть у ОП, поставили під загрозу бойову готовність частин протиповітряної оборони України.

Зі свого боку міністр оборони Андрій Таран не виключив витоку секретної інформації після обшуків. Під час вчорашньої години запитань до уряду у Верховній Раді він зазначив, що дії ДБР “призвели до підриву бойової готовності” ППО України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *