Новини середи: Звільнення Фокіна з ТКГ, рекордний добовий приріст хворих на Covid-19 в Україні та ситуація в Закавказзі

Все найважливіше та найцікавіше за середу – в одному тексті. Отже ↓

Четвертий день ескалації в Нагірному Карабаху

Азербайджан заявляє, що з першого дня боїв у Нагірно-Карабаському регіоні було вбито і поранено 2300 вірменських військовослужбовців, знищено близько 130 танків та іншої бронетехніки, понад 200 артилерійських, ракетних установок, мінометів та близько 25 систем ППО. 

Вірменія своєю чергою спростовує цю заяву і повідомляє, що азербайджанська сторона плутає кількість власних втрат, переписуючи статистику вірменської армії.

Міністерство закордонних справ України через загострення конфлікту в Нагірному Карабаху висловило підтримку територіальної цілісності Азербайджану.

Глава зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулеба доручив посольствам України в Азербайджані та Вірменії надавати допомогу українським громадянам, які зараз перебувають у цих країнах.

Як відомо, українцям порекомендували тимчасово утриматися від поїздок до Вірменії. Також посольство України оприлюднило низку застережень для громадян країни, які перебувають в Азербайджані.

Звільнення Фокіна з ТКГ

Тут не обійдеться без короткої передісторії. Напередодні перший заступник голови української делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ) Вітольд Фокін заявив, що поки що не бачить доказів війни між Україною та Росією. 

Очікувано, що реакція на таку скандальну заяву послідувала негайно. Зокрема:

– міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував негайно гнати політика “як мінімум знову на пенсію”;

– глава Офісу президента Андрій Єрмак, за пропозицією якого Фокін якраз був призначений на цю посаду, заявив, що його необхідно вивести зі складу контактної групи;

– в Офісі президента зазначили, що такі висловлювання першого заступника голови делегації України у ТКГ є неприйнятними і що їм буде надана відповідна оцінка.

Нарешті ближче до обіду в ОП повідомили, що президент Володимир Зеленський підписав указ, яким вивів Фокіна зі складу Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу. 

Сплеск інфляції в Україні

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства прогнозують зростання інфляції в Україні на початку 2021 року.

Згідно з аналізом показників інфляції за серпень 2020 року, опублікованим на сайті відомства, наразі динаміка цін перебуває у прогнозованому діапазоні (5,9% на кінець року) і відповідає загальній тенденції позитивного розвитку економіки.

“Надалі слід очікувати, що процес поступового насичення економіки грошима з метою її пожвавлення, очевидно, сформує більш вагомий тиск на динаміку цін внаслідок накопичувального ефекту, який, найімовірніше, істотно проявиться тільки на початку наступного року”, – заявили в Мінекономіки.

Варто відзначити, що в річному вимірі інфляція за підсумками серпня становить 2,5%, що вдвічі нижче цільового рівня.

На ім’я та прізвище, без визначення статусу

Так Україна називатиме чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка після закінчення терміну його повноважень (5 листопада).

Кулеба на сьогоднішньому брифінгу, відповідаючи на запитання журналіста, чи буде Україна після закінчення нинішнього терміну каденції називати президента Білорусі “незаконно обраний” або “нелегітимний президент”, заявив:

“Дивіться, це чудові формулювання для медіазаголовків, для дописів у Facebook… офіційна позиція – Олександр Лукашенко”.

Як ми вже повідомляли, 23 вересня Олександр Лукашенко провів таємну інавгурацію у Палаці Незалежності в Мінську.

Робота парламенту та уряду

Підбиваючи підсумки сьогоднішнього засідання Ради, варто відзначити, що день у нардепів видався плідним.

Так, вони залишили “пакунок малюка” в натуральному вигляді, а також ухвалили закон про безпеку та якість донорської крові, що передбачає створення органу з ліцензування діяльності суб’єктів системи крові та контролю за ними. 

Крім цього, парламенту запропонували зменшити акциз на бензин – з 213,50 до 139,50 євро за 1000 л. Відповідний документ був зареєстрований у Раді.

Наступні пленарні засідання Ради у жовтні не відбудуться – їх скасували через збільшення кількості хворих на Covid-19 серед нардепів та працівників апарату. Винятком буде 20 жовтня, адже цього дня планують розгляд Держбюджету на 2021 рік.

Що стосується сьогоднішнього засідання Кабінету Міністрів, то на ньому уряд продовжив програму “теплих кредитів” на 2021 рік і затвердив державний стандарт середньої освіти, який набуде чинності з 2022 року.

Також члени Кабінету Міністрів ухвалили рішення про можливість отримання компенсації за послуги “муніципальної няні” (за умови зайнятості кожного з батьків або опікунів) і збільшили розмір добових для полярників, які перебувають на станції “Академік Вернадський”.

Хроніка коронавірусу

В Україні протягом останньої доби Covid-19 підтвердили у рекордної кількості людей – 4027. Але разом з тим зафіксовано рекордну кількість тих, хто одужав, – 2110.

Серед інфікованих коронавірусом упродовж минулої доби –195 правоохоронців (це теж рекордна кількість) та 61 військовослужбовець.

У Києві ситуація із захворюваністю дещо покращилася, бо станом на ранок Covid-19 підтвердився лише у 219 осіб. Незважаючи на це, через коронавірус довелося закрити п’ять столичних шкіл і два дитячі садки.

Всього в Україні з початку пандемії зафіксували 208 959 випадків зараження цією небезпечною недугою. Унаслідок ускладнень, спричинених Covid-19, померли 4129 осіб (+64 протягом доби), проте 92 360 (+2110) пацієнтів вже одужали – повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в їхньому організмі.

Чтиво на вечір

Напередодні другого місяця осені розповідаємо, що зміниться в Україні з 1 жовтня, а ось за цим посиланням уточнюємо важливі дні та дати цього місяця.

Дивимося і слухаємо

У мережі з’явився україномовний тизер мальованої стрічки “Селяни”, яка заснована на однойменному романі польського реаліста Владислава Реймонта.

“Селяни” – незвичайне історичне кіно, яке створюватимуть у техніці анімації картин. Близько сотні художників малюватимуть 79 000 кадрів-картин про долю дівчини, її сім’ю і життя інших простих селян на рубежі XIX і XX століть. 

Прем’єра стрічки запланована на кінець 2022 року, ну а подивитися трейлер можна вже зараз ось за цим посиланням.

Що обговорити

Ще трохи корисної інформації

– Національний банк України встановив на завтра курс долара на рівні 28,31 грн, євро – 33,16 грн, російського рубля – 0,361 грн. Таким чином, долар здорожчав на 2 коп., євро зріс в ціні на 3 коп., а російський рубль – на 2 коп.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *