Новини середи: Змиті дороги та будинки на Західній Україні, зняття карантинних заборон у двох містах та новий рекорд коронавірусу

Все найважливіше та найцікавіше за середу – в одному тексті ↓

Негода в західних регіонах

Вранці у Державній службі з надзвичайних ситуацій розповіли, що в Івано-Франківській області затопило 165 населених пунктів, 4596 житлових будинків, 6 фельдшерсько-акушерських пунктів, зокрема лікарню в місті Галичі, де лежать хворі з Covid-19.

У Яремче обвал дороги зруйнував  головний водопровід, унаслідок чого місцеві жителі тимчасово залишилися без водопостачання. 

На Прикарпатті пошкоджено залізничні колії – рух приміських потягів Івано-Франківськ – Ворохта – Івано-Франківськ тимчасово зупинили.

Глава уряду Денис Шмигаль, який разом із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим зараз перебуває в Івано-Франківській області, каже, що масштаби стихійного лиха перевищили показники 2008 року. “Рівень біди більший, ніж у 2008-му”, – аналогічно прокоментував ситуацію Аваков.

За словами одного з місцевих жителів, проблема з потопами для регіону не нова і з кожним роком стає гострішою. Він висловив думку, що це відбуваються через вирубування лісів: “Одне дерево, за різними підрахунками, може утримувати від 1 до 4 тонн води. Дерева ріжуть у заповідниках, заказниках”.

Зі свого боку Шмигаль зазначив, що карпатський ліс не зміг би врятувати регіон від повені і руйнувань. За останні три дні в західних регіонах випала норма опадів, яка в кілька разів більша за ту, яку може спожити цілий карпатський ліс. 

Тим часом в Закарпатській області співробітникам ДСНС довелося евакуювати понад 200 осіб, які найбільше постраждали від паводку. Хтось відмовився від евакуації і залишився в будинках, де через стихію відсутнє газо- та електропостачання. Зараз рятувальники продовжують відкачувати воду і здійснюють обліт для встановлення наслідків.

Всього внаслідок негоди на заході країни загинули три людини. Тим, хто постраждав, планують надати фінансову допомогу. На боротьбу зі стихією гроші виділять із резервного фонду. Суму збитків поки не підраховано.

Детальніше про ситуацію в регіоні читайте в нашому матеріалі: “Хроніка Великого Потопу: Як Карпати і частина Західної України “пішли під воду”.

Послаблення карантину

Попри рекордну кількість нових випадків Covid-19, у Львові дозволили роботу закладів громадського харчування, спортивних та фітнес-клубів. За словами міського голови Андрія Садового, це був вимушений крок для збереження малого та середнього бізнесу.

Працювати ресторанам, кафе, басейнам, театрам і кінотеатрам дозволили також у Києві. При цьому жителям столиці доведеться дотримуватися низки протиепідемічних вимог. ТУТ все детально розписано.

Що стосується ослаблення карантину, то варто додати, що українці вже можуть здійснювати закордонні поїздки на власних авто. Щоправда, черги на кордонах ніхто не скасовував. Наприклад, на КПП “Тиса” у Закарпатській області черги зараз сягають майже 1 км. Причина такого скупчення – Угорщина нарешті відкрила свої кордони і можна проїжджати транзитом до інших країн Європи.

Хроніка коронавірусу

Україна цього дня поставила новий антирекорд за кількістю інфікованих коронавірусом. За останню добу Covid-19 заразилися 940 осіб, з них 99 – у Києві. Тож всього захворіли 39 тис. 14 осіб.

У Раді національної безпеки і оборони України підкреслили, що епідеміологічна ситуація в країні вкрай напружена і небезпечна.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що МОЗ готує лікарні для другої хвилі коронавірусу. На цей момент в медустановах зайнято менше 20% ліжок.

Що почитати

Десятки тисяч людей по всьому світу шокувала історія про загибель 38 цуценят на борту літака МАУ, який 13 червня прямував з Києва у Торонто. За цим посиланням ми розповідаємо ,чому це сталося і як убезпечити від такої долі свого улюбленця.

Дивимося і слухаємо

Netflix представив перший трейлер фантастичного анімаційного фільму “Подорож на Місяць” (Over the Moon).

Його прем’єру заплановано на осінь цього року. Ну а поки пропонуємо переглянути трейлер – ось тут.

 

Що обговорити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *