Новини середи: Смертельні лісові пожежі в Луганській області та сутички на київському мосту Метро

Усе найважливіше та найцікавіше за середу – в одному тексті ↓

У Луганській обл. другий день поспіль борються з пожежами

У Новоайдарському районі Луганської області вже другий день поспіль гасять велику лісову пожежу, внаслідок якої загинули 5 осіб. 

Вогонь поширився на село Смолянинове, а також на лісові масиви поруч із селами Капітанове і Воронове. Там станом на сьогоднішній ранок триває гасіння окремих осередків займання. На місце трагедії приїхав навіть президент України Володимир Зеленський.

Вогонь знищив 80 будинків кооперативу “Вовче озеро” в Смоляниновому. Кабмін планує виділити 300 тис. грн компенсації сім’ям, які втратили свої оселі внаслідок пожежі. Також кожному потерпілому виділять додатково по 20 тис. грн.

У поліції є декілька версій виникнення пожежі, перевіряють також обстріл з боку бойовиків.

Сутички на мосту Метро у Києві

У Києві на мосту Метро сталися сутички між правоохоронцями та протестувальниками, які перекрили рух транспорту. Внаслідок перекриття утворилися сильні затори з лівого берега.

На міст приїхали поліцейські, які намагалися вести перемовини з протестувальниками, але під час цього між ними стався конфлікт. Поліція затримала двох осіб. 

Дистанційне навчання до кінця карантину

У Києві до кінця карантину студенти і школярі вчитимуться за дистанційним сценарієм.

Мер Віталій Кличко заявив, що за планом виходу з карантину відновлення навчального процесу у звичайному режимі можливе на 4-му етапі. Департамент освіти КМДА дав рекомендації всім навчальним закладам підготувати плани і розробити форму дистанційного навчання.

Розрив меморандуму з РФ про боротьбу з тероризмом

Так, він досі діяв. Проте сьогодні Кабінет міністрів ухвалив рішення про припинення дії меморандуму з Росією про співробітництво в боротьбі з тероризмом.

Договір підписали в місті Ялта 12 липня 2012 року, нині місто разом із Кримським півостровом анексовано Росією. Всього з моменту окупації Криму та збройної агресії на Донбасі Україна розірвала близько 150 з 453 договорів і угод з РФ, зокрема один із базових договорів – про дружбу, співпрацю і партнерство (цей документ втратив чинність на 1 квітня 2019 року).

Робота парламенту

У Верховній Раді планують скликати позачергове засідання на 14 липня. Нардепи вже розпочали збір підписів. За попередньою інформацією, на порядку денному шість законопроектів. Серед них – питання енергетики, лікарських засобів, захисту дітей, розвитку спорту, змін до Податкового кодексу щодо роботи е-кабінету та роботи ФОП, питання підтримки “Артеку” та “Молодої гвардії”.

Також у Верховну Раду внесли проект постанови про дату проведення місцевих виборів. Їх пропонується призначити на 25 жовтня 2020 року. Документ передано на розгляд керівництву.

Хроніка коронавірусу

Станом на ранок 8 липня в Україні всього коронавірусом заразилися 50 414 осіб. За останню добу виявлено 807 нових випадків інфікування. Від початку пандемії від Covid-19 в Україні померли 1306 осіб (+23 за добу), 23 119 пацієнтів одужали (+926 осіб за добу).

Однак реальна цифра заражених може бути значно вищою, заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Він каже, що в Україні фіксують лише 35% випадків зараження, тому кількість інфікованих може досягати 150 тис. За його словами, такими є результати математичного моделювання.

Що почитати

В Україні з’явився новий мовний омбудсмен. Тараса Кременя сьогодні призначив Кабмін новим уповноваженим із захисту державної мови. Раніше посаду мовного омбудсмена в Україні обіймала Тетяна Монахова. Її було призначено на посаду в листопаді 2019 року, проте в кінці квітня вона заявила, що йде у відставку.

Про те, що взагалі робить мовний омбудсмен, ким раніше працював Тарас Кремінь і якою є його декларація, читайте у матеріалі.

Дивимося і слухаємо

Знаєте, що буде, якщо поєднати Ніну Матвієнко і рок-музику? Пропонуємо подивитися кліп і послухати пісню “Купалочка” групи “Воплі Відоплясова”, Ніни Матвієнко та гурту “Божичі”. Спойлер: кліп – вогонь, до того ж у прямому сенсі.

Що обговорити

Несподіванка від фракції “Слуги народу” – депутати пропонують Раді змусити власників земельних паїв або орендарів платити податок приблизно 1,5 тис. грн з гектара на рік. Мета нової законодавчої ініціативи вивести ринок землі із тіні.

Така ініціатива викликала гаряче обговорення в коментарях на сторінці 112.ua у Facebook. Долучитися до дискусії та висловити свою думку можна тут:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *