Нове послаблення карантину: Що дозволять в Україні з 10 червня

Зараз в країні діє так званий адаптивний карантин, коли місцеві влади можуть послабляти або підсилювати обмежувальні заходи в залежності від епідемічної ситуації

З 10 червня в Україні очікується чергове ослаблення карантину, яке торкнеться роботи КПВВ на Донбасі та проведення масових заходів.

Але як і раніше, не всі регіони готові до послаблення обмежень. А тепер докладніше про те, що зміниться.

Відкриються КПВВ на Донбасі

В районі Операції об’єднаних сил з 10 червня відновлюють роботу пунктів пропуску “Маріїнка” і “Станиця Луганська”. 

Пропуск громадян буде здійснюватися щодня з 11:00 до 14:00:

для автомобільного сполучення через КПВВ “Маріїнка” – дорожній коридор “Донецьк – Курахове”;  для пішого повідомлення через КПВВ “Станиця Луганська” – дорожній коридор “Станиця-Луганська – Щастя – Новоайдар”.

Під час в’їзду на підконтрольну Україні територію будуть проводити температурний скринінг, люди обов’язково повинні знаходитися в захисних масках або респіраторах.

Для пропуску через КПВВ громадяни повинні дати згоду на проведення заходів обов’язкової самоізоляції, з використанням єдиного електронного сервісу “Дій дому”, або обсервації, відповідно до вимог постанови Кабінету міністрів України № 392 від 20.05.2020“, – повідомили в штабі ООС.

Під час паспортного контролю у осіб, що в’їжджають з тимчасово-окупованій території прикордонники перевіряють установку програми “Дій вдома”. Зазначені особи повинні надати паспорт, адреса самоізоляції, номер телефону, який буде використовуватися для додатку і показати екран свого телефону з активним додатком “Дій вдома”.

Цей номер смартфона з доступом до мережі інтернет і робота програми повинні бути активними протягом наступних 14 днів.

Від заходів обов’язкової самоізоляції або обсервації буде звільнено громадян, які перетинають лінію розмежування для участі у здачі ЗНО і одна особа, який їх супроводжує.

Крім цього, від самоізоляції звільняються представники Червоного Хреста, працівники акредитованих в Україні дипломатичних місій, зокрема тих, які проводять моніторинг ситуації та доставку гуманітарної допомоги населенню, яке проживає на тимчасово окупованих територіях.

До речі, в так званій “ЛНР” не збираються відкривати пункти пропуску на Донбасі незважаючи на наміри української сторони.

Дозволять проведення масових заходів

Буде поступово відновлюватися проведення масових заходів. Перші культурні установи зможуть відкритися 10 червня, зараз ми дивимося, що саме підпаде під це відкриття, але знову-таки з певними епідемічним обмеженнями“, – повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Правила проведення культурно-мистецьких заходів після ослаблення карантинних заходів з 10 червня виглядають наступним чином:

Одночасне перебування відвідувачів заходу з розрахунку не більше однієї особи на 5 кв. м загальної площі обгородженої території для заходів під відкритим небом. Або загальної площі приміщення закладу культури. Відвідувачі в приміщенні установи повинні бути в масках. Обов’язкові температурний скринінг та дезінфекція. Збільшення пунктів вхідного контролю. За можливості контроль вхідних квитків безконтактним способом з використанням сканерів. Дотримання дистанції у півтора метри між відвідувачами на сидячих місцях. За столиками – не більше чотирьох осіб (без урахування дітей до 14 років).

При цьому, фан-зони поки залишаються під забороною.

Санаторії, бази відпочинку і дитячі табори

За словами Віктора Ляшка, з 10 червня в Україні відновлюється робота санаторіїв. А міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомляв, що знову почнуть працювати бази відпочинку.

Всі ці бази відпочинку можуть функціонувати, виходячи з дотримання правил, які встановлюються Міністерством охорони здоров’я“, – говорив Степанов. 

Окремо стоїть питання з роботою дитячих таборів. У МОЗ зазначили, що рішення про їх відкриття буде прийматися окремо, оскільки в таких закладах в літній період є ризик спалаху кишкових інфекцій. Однак пізніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Кабмін вже дозволив роботу дитячих таборів, але потрібно ретельно продумати правила у зв’язку з підвищеними ризиками в умовах епідемії коронавіруса Covid-19.

Важливо!

Зараз в країні діє так званий адаптивний карантин, коли влада на місцях може послабляти або підсилювати обмежувальні заходи в залежності від епідемічної ситуації.

У МОЗ нагадують, що в разі невідповідності епідемічної ситуації в регіоні показниками для ослаблення заходів протягом трьох днів поспіль, регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій зобов’язана зібратися на позачергове засідання і скасувати ослаблення деяких карантинних обмежень.

До послаблення готові не всі

У зв’язку зі зростанням числа захворювань Covid-19 6 червня влада Волинської та Донецької областей вирішила скасувати введене послаблення карантину.

Зокрема, закрито дитячі сади, готелі, заборонено проведення спортивних і релігійних заходів. У Донецькій області припинено міжміське автобусне сполучення.

У Ковелі та Володимир-Волинському районах Волинської області зберігаються вимоги жорсткого карантину без послаблень.

Станом на 9 червня, Київ, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Львівська, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька області не відповідають критеріям послаблення карантину. Всі ці регіони не можуть перейти до наступного етапу пом’якшення карантину через перевищення рівня інцидентності, який не повинен перевищувати 12 на 100 тис. населення.

За двома іншими критеріями – завантаженість місць в опорних лікарнях менш 50% і охоплення тестування не нижче рівня інцидентності – відповідають усі області. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *