Нобелівські лауреати і світові лідери закликали виробників вакцини проти COVID-19 зробити її доступною

28 червня нобелівські лауреати, колишні лідери країн, політичні й релігійні діячі підписали заклик до всіх світових лідерів, міжнародних організацій та урядів ужити всіх заходів для того, щоб зробити вакцину проти коронавірусу COVID-19 “глобальним загальним благом, вільним від будь-якого патентного права”.

Таке звернення було створено за ініціативою Мухаммада Юнуса, лауреата Нобелівської премії миру із Бангладеш. Його підписало ще 17 нобелівських лауреатів, 20 експрезидентів, 15 колишніх прем’єр-міністрів, а загалом понад 100 політиків, діячів науки і культури, громадських лідерів. Серед них колишній президент СРСР Михайло Горбачов, експрезидент Єврокомісії та колишній прем’єр-міністр Італії Романо Проді, актори і правозахисники Джордж Клуні та Шерон Стоун, бізнесмен Річард Бренсон та багато інших.

“Ми звертаємося до урядів, фондів, благодійних організацій, до осіб, що займаються благодійністю, і до соціальних підприємств із проханням поширити вакцини по всьому світу. Ми пропонуємо всім соціальним, політичним та медичним організаціям підтвердити колективну відповідальність за захист всіх уразливих осіб, пов’язаних із бідністю, дискримінацією, статтю, хворобами, утратою самостійності чи функціональності, чи віком”, – ідеться в повідомленні.

Автори ініціативи нагадали, що приблизний час отримання готового препарату становить приблизно 18 місяців.

“Ми маємо розробити недвозначну процедуру, щоб визначити, яким буде справедливий рівень цього доходу в обмін на передання вакцини в суспільне надбання. З цієї причини інформація, яку надають бізнес, учені та влада, має бути своєчасною, точною, чіткою, повною і прозорою. Результати досліджень мають бути у відкритому доступі, що зробить їх доступними для кожного виробничого об’єкта”, – наголошено у зверненні.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У ВООЗ вважають, що коронавірус буде серйозною загрозою, поки не винайдуть вакцини. На думку глави Європейського агентства лікарських засобів Марко Кавалері, у кращому разі вакцина буде готовою наступного року. 15 травня американський президент Дональд Трамп припустив, що вакцину проти коронавірусу можуть створити й випробувати до кінця 2020 року.

Наразі триває приблизно 120 випробувань вакцини проти коронавірусу SARS-COV-2 / COVID-19 по всьому світу, зазначає ВВС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *