Науковці хочуть створити макет калуського замку

Працівники музейно-виставкового центру Калуської міської ради активно працюють над дослідженням минувшини міста і громади.   Про це пише “Галицький кореспондент”, з посиланням на Калуську міську раду.   У п’ятницю, 15 березня, у Краєзнавчому музеї Калущини представили лекцію «Магдебурзьке право для Калуша. До 475-річчя надання статусу міста».   Провідний науковий співробітник музею, кандидат історичних наук Іван Тимів представив ґрунтовний аналіз процесу набуття Калушем Магдебурського права — системи, яка передбачала створення самоврядування і заклала підвалини сучасного міського права у всьому демократичному світі. Калуш отримав Магдебурзьке право у 1549 році.   У доповіді Іван Тимів зупинився на історії виникнення німецького права, як відбувалася сама процедура, яким чином населений пункт мав відповідати статуту, які привілеї і обов’язки передбачало Магдебурзьке право.  

Із затвердженням Магдебурзького права формувалася спільнота людей, яка могла відстоювати інтереси як перед королівським старостою, так і перед власником міста. Просторові зміни надавати іншого, міського вигляду, який був відмінний від села, — резюмував Іван Тимів. — Але найголовніше, що місто отримувало самоврядування, і це самоврядування перетворювало підданих на громадян, що дуже актуально. І в цьому полягали всі свободи.

Співдоповідач, головний зберігач фондів Музейно-виставкового центру Богдан Яневич поділився результатами дослідження розміру, вигляду і функціоналу Калуського замку. За багато років місцеві дослідники, врешті, мають історично, археологічно, краєзнавче вивірений ескіз, і мріють відтворити замок у мініатюрі”

 

Мета наша – створити макет, щоб був подіум, відтворити рельєф, поставити всі будівлі, споруди, які були на ілюстрації 1771 року”, — поділився Богдан Яневич.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *