Науковці із 32 країн закликали ВООЗ переглянути рекомендації щодо коронавірусу

Група науковців із 39 країн написала лист Всесвітній організації охорони здоров’я, у якому закликала переглянути рекомендації щодо коронавірусу, повідомила газета The New York Times 4 липня.

Під листом підписалися 239 дослідників. Очікують, що його опублікують в одному з наукових журналів цього тижня.

ВООЗ вважає, що основним шляхом передавання коронавірусу є повітряно-крапельний, тобто через краплі, які виділяються з дихальних шляхів інфікованої людини під час кашлю або чхання.

Але, як вважають автори звернення, коронавірус може поширюватися у ще дрібніших частинках, ніж краплі, і вони можуть набагато довше затримуватися в повітрі. Науковці вказали на кілька спалахів коронавірусу в погано провітрюваних і переповнених приміщеннях.

Якщо ці припущення правдиві, то, як зазначила The New York Times, нові профілактичні заходи мають містити носіння масок у приміщенні навіть за умови дотримання соціальної дистанції, а медикам можуть знадобитися маски типу N95 “для фільтрації навіть найдрібніших респіраторних крапель”. Окрім того, у школах, будинках для літніх людей, житлових будинках і на підприємствах треба буде переобладнати вентиляційні системи, встановивши потужні фільтри.

ВООЗ пропагує миття рук як один зі способів профілактики коронавірусної хвороби, але, як зазначили науковці, існує обмежена кількість доказів, що вірус може передаватися під час контакту з поверхнями.

Технічна керівниця ВООЗ із профілактики та контролю інфекцій Бенедетто Аллегранці сказала, що докази передавання коронавірусу через дрібні частинки непереконливі. ВООЗ вважає повітряне передавання ймовірним, “але не підкріпленим переконливими або навіть чіткими доказами”, зазначила вона.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Станом на 6 липня, за даними американського Університету Джонса Гопкінса, який відстежує поширення коронавірусу SARS-CoV-2 у режимі онлайн, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 11,49 млн осіб, із них більше ніж 535,1 тис. померло, а 6,21 млн одужали.

У червні генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус заявив про початок “нової та небезпечної фази” пандемії коронавірусу. Він зазначив, що люди втомилися дотримуватися карантинних вимог, тоді як коронавірус усе ще швидко поширюється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *