Нардепка від "Слуги народу" запропонувала роздати всім українцям по 3 тис. грн і запустити друкарський верстат для порятунку економіки

Народна депутатка із пропрезидентської фракції “Слуга народу” Людмила Буймістер запропонувала як спосіб для подолання економічної кризи “роздати всім українцям по 3 тис. грн і видати безкоштовні кредити малому й середньому бізнесу”. Про це вона написала у Facebook 25 червня.

“Українська економіка падає в прірву. У нас є два варіанти виходу: перший пропонують провідні економісти світу – це емісія. Ці механізми вже почали використовувати такі країни, як США, Великобританія, Угорщина. […] Що можна зробити вже сьогодні, якщо діяти в інтересах українського бізнесу і громадян? Роздати по 3 тис. грн кожному українцю, видати безкоштовні кредити малому й середньому бізнесу, дофінансувати житлове будівництво, будівництво доріг і великі інфраструктурні проєкти, тим самим уникнувши повторення кризи 2008 року”, – заявила нардепка.

На її думку, “для фінансування всіх цих програм держави оголошують емісію”.

“Але це невигідно тим, хто хоче продовжувати на вас заробляти. А це значить, вас будуть лякати, що емісія призведе до гіперінфляції та повернення в 90-ті, але ці страшилки не відповідають об’єктивному стану речей і є цинічною брехнею. Адже на сьогодні ВВП країни вдвічі більший, ніж тоді, а золотовалютних резервів набагато більше, ніж навіть п’ять років тому. Страшніше буде нічого не робити й потрапити у спіраль дефляції, яка призведе до масового безробіття, закриття виробництв, нестабільної економіки і масових заворушень”, – стверджує Буймістер.

https://www.facebook.com/milabst/videos/10163707298875111/

Емісія – збільшення грошової маси в обігу. Якщо обсяг емісії відповідає зростанню ВВП країни – це не призводить до негативних наслідків; проте, якщо грошова маса зростає швидше за ВВП, це загрожує девальвацією національної валюти та фінансовою кризою (як було, наприклад, у Венесуелі).

Проти емісії як засобу покриття дефіциту держбюджету виступав Національний банк України. Заступник голови НБУ Дмитро Сологуб зазначав, що запуск друкарського верстата завдасть економіці більше шкоди.

Україна вже мала в минулому достатньо негативні епізоди в 90-х, у 2008-му і 2014 році, коли безудержне фінансування дефіциту державного бюджету монетарними засобами, тобто емісією, призводило до всіх цих негараздів. Не хотілося б знову ж випускати із пляшки джина інфляції і девальвації, коли збільшуються витрати бюджету, які знову фінансують дефіцит монетарними засобами. Це шлях в нікуди, це бумерангом повертається в економіку, і, перш за все, страждають люди“, – зазначав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *