Море вдома чи за кордоном? Де українці зможуть провести літню відпустку

Коронавірус вніс корективи у звичний спосіб життя, і навіть відпочинок цього року не буде таким, як раніше

Хороших новин про наближення відкриття туристичного сезону щодня більшає. В Іспанії, наприклад, збираються приймати іноземних гостей вже з липня, а в Туреччині до відкриття туристичного сезону підготували майже 500 пляжів.

Але не всі країни готові до гостей. 

Зважаючи на це, дедалі частіше лунає словосполучення “внутрішній туризм”, яке до пандемії коронавірусу несправедливо губилося на тлі більш популярного закордонного відпочинку.

Море: Відпочинок за кордоном

Ще в середині травня міністр інфраструктури Владислав Криклій анонсував запуск регулярних міжнародних рейсів до тих країн, які дадуть на це згоду і будуть готові приймати українців.

Точної дати не називав, проте заявив, що Міністерство закордонних справ вже обговорює це питання з міжнародними партнерами.

Зі свого боку, джерело “Європейської правди” в дипломатичній службі розповіло, що Україна не чекатиме запитів інших держав, і теж додав, що країна сама виступила ініціатором переговорів із приводу відновлення регулярного авіасполучення.

“Ми повинні ініціативно відкривати авіасполучення, зокрема з країнами Європейського Союзу, з урахуванням рішень іншої країни про зняття обмежень”, – зазначило джерело, пояснивши, що сенс відновлювати авіарейси є тоді, коли громадяни “можуть в’їхати до відповідної держави і мати можливість повернутися до України регулярними авіарейсами”.

Тобто авіасполучення поновлюватимуть із тими країнами, в яких воно також буде відновлено, а також з тими, які не є центром пандемії і які дозволять в’їзд громадянам України.

Таким чином, Україна незабаром може відновити авіасполучення з Грузією. Це питання в телефонній розмові обговорили міністр економіки та сталого розвитку країни Натела Турнава і Владислав Криклій.

Турнава розповіла, що Грузія готова відкрити свої кордони для регулярних міжнародних рейсів вже з 1 липня і зазначила щодо необхідності відновлення авіасполучення з Україною, тільки-но це буде можливо. На що Криклій відповів, що країна готова діяти “швидко і синхронно”.

Українські авіакомпанії вже звернулися до грузинської сторони із заявою про готовність відновити польоти. Обидві сторони нині активно працюють над цим питанням.

Греція, яка спочатку планувала початок туристичного сезону на липень, відкриє свої готелі для іноземних гостей вже з 15 червня. Але не для всіх.

У першій хвилі (з 15 червня) країна готується прийняти туристів із Кіпру, Ізраїлю, Німеччини, Китаю, Австралії, Японії, Данії, Австрії, Болгарії, Сербії, Румунії, Албанії, Північної Македонії, Боснії і Герцеговини, Хорватії, Угорщини, Польщі, Чехії, Словаччини, Норвегії.

Greek Reporter, посилаючись на слова міністра туризму Греції Харіса Теохаріса, пише, що у другій хвилі (з 1 липня) цей список планується розширити ще низкою країн, а за два тижні, тобто з 15 липня, буде додано чергову групу держав.

Чи потрапить Україна до цих списків – покаже подальша статистика щодо розповсюдження коронавірусу. Наразі відомо точно, що до Греції можуть потрапити громадяни тільки тих країн, де спостерігається позитивна епідеміологічна ситуація.

Жителям країн із несприятливими поточними показниками щодо Covid-19 не дозволять відвідувати Грецію до 15 липня. Серед них, наприклад, жителі Сполученого Королівства, де коронавірус виявили у понад 262 тис. осіб.

А ось шанси провести літній відпочинок у Туреччині цілком реальні, адже країна вже заявила про готовність відкрити повітряні кордони з Україною з 15 червня.

Слово залишається за українською владою, яка повинна ухвалити дзеркальне рішення, повідомляє TurizmGuncel. Домовленостей про початок процедур щодо відновлення взаємного авіасполучення наразі досягнуто. 

До відкриття туристичного сезону цьогоріч Туреччина підготувала майже 500 пляжів: в Анталії – 206, Муглі – 105, Ізмірі – 52, Айдіні – 35, Балыкесирі – 31, Чанаккале і Самсуні – 13.

Іспанія вже зняла заборону на прямі авіарейси з Італії і очікується, що для туристів з інших країн світу вона відкриє свої кордони в липні, тільки-но зніме карантинні обмеження через Covid-19.

Прем’єр-міністр країни Педро Санчес вже закликав усі туристичні заклади в країні, бари, ресторани, пляжі готуватися до відновлення роботи.

“У липні Іспанія почне приймати без обмежень іноземних туристів із дотриманням правил безпеки. Тому мандрівники вже можуть почати планувати проведення своєї відпустки в нашій країні”, – заявив Санчес.

З кінця цього місяця почне пускати до себе іноземних туристів Чорногорія. Але її кордони будуть відкриті для мандрівників тільки з тих країн, де зафіксовано не більш ніж 25 випадків зараження коронавірусом на 100 тис. осіб (це, наприклад, Хорватія, Албанія, Словенія, Німеччина і Греція).

До речі, щодо Хорватії. Там спостерігається одна з найкращих епідемічних ситуацій в Європі на сьогодні. Зважаючи на це, країна теж готується приймати туристів.

Що стосується Італії, то з 3 червня вона відкриває свої кордони для туристів із країн Європейського Союзу, шенгенської зони, а також Швейцарії і Монако. Для них не буде обов’язковою двотижнева самоізоляція після в’їзду до країни.

Про інші (туристичні) плани країни поки що конкретики немає. На цьому етапі Італія розробляє програму стимулювання внутрішнього туризму.

Море: Куди поїхати в Україні

З наступного тижня дістатися до будь-якої частини країни можна буде потягом або автобусом, що дуже доречно напередодні сезону відпусток. Де і за скільки можна відпочити ↓

Острів Бірючий – унікальна піщано-черепашкова намивна коса довжиною близько 20 км, розташована в північно-західній частині Азовського моря.

Адміністративно острів (фактично півострів) належить до Херсонської області, хоча прямого зв’язку сушею з основною територією області не має – їх розділяє Утлюкський лиман.

Дістатися туди можна автомобілем через сусідню Кирилівку (Запорізька область) і вже там за вказівниками звернути на Федотову косу, на громадському транспорті (що набагато складніше) або з Генічеського порту катером, однак для цього може знадобитися спеціальний дозвіл.

На території коси розташований Азово-Сиваський національний природний парк, де можна поспостерігати за дикими тваринами – козулями, благородними оленями, муфлонами, фазанами.

Серед пам’яток цього місця також скіфські кургани з кам’яними бабами, маяк і навіть дача, яку колись собі побудував Микита Хрущов.

Ціни: від 300 грн за бюджетний номер із двома готельними ліжками до 5,5 тис. грн за номер у готелі преміум-класу.

Як і на більшості інших українських курортів, вартість житла тут залежить не тільки від рівня комфорту, але й від його віддаленості від пляжу (ближче – дорожче, далі – відповідно, дешевше).

Популярний на Чорному морі курорт Залізний Порт розташований у Голопристанському районі Херсонської області.

Він відмінно підійде для любителів вечірніх активностей – тут є безліч водних атракціонів, ресторанів, нічних клубів. Загалом життя вирує.

Залізний порт розташований у степовій зоні, а його особливістю є відкрите море та рівна берегова лінія з відсутністю бухт і заток.

Ціни: від 200-400 грн за бюджетний номер із двома готельними ліжками до 3 тис. грн за номер класу “люкс” із двома спальнями.

Кінбурнська коса – курортний регіон на побережжі Чорного моря в Миколаївській області – привертає до себе своє ізольованістю від цивілізації і природою, яка збереглася в первозданному вигляді.

Завдяки тому, що з одного боку коса омивається морською водою, з іншого – прісними водами Дніпра, тут панує свій неповторний мікроклімат.

А ще пляжі з білим піском, особливий блакитний відтінок води, хвойний ліс і поклади лікувальних грязей.

Ціни: від 450-650 грн за стандартний тримісний номер (хостел) до 3,2 тис. за будинок із двома спальнями.

Острів Джарилгач – практично безлюдний і найбільший в Україні острів, розташований в акваторії Чорного моря (Херсонська область). Відомий також як “українські Мальдіви”.

Туристи, які тут відпочивали, кажуть, що це місце не схоже на жодне інше, особливо враховуючи велику кількість пов’язаних із ним міфів та легенд. До всього цього ще красиві пляжі з білим піском, найчистіша вода та унікальна природа.

Ціни: від 700 грн за стандартний двомісний номер (аналогічний, тільки з видом на море, – 850 грн) до 3,5 тис. грн за люкс з однією спальнею.

Невелике селище в Миколаївській області Коблево є особливо популярним для сімейного відпочинку.

По-перше, через унікальний мікроклімат, коли не треба боятися, що дитина застудиться у воді, по-друге, через велику кількість дитячих розваг: аквапарків, луна-парків, дельфінаріїв.

А ще, засмагаючи на сонечку, тут можна почути легендарні фрази невтомних пляжних торговців: “Пахлава медова”, “Гаряча кукурудза”.

Ціни: від 400 грн за двомісний номер економ-класу до 3 тис. грн за стандартний двоспальний номер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *