Мітинг "АвтоЄвроСили" біля Ради: Учасники вимагають зменшити вартість розмитнення автомобілів

МВС посилило охорону в урядовому кварталі

Поблизу Верховної Ради мітингують учасники ГО “АвтоЄвроСила”. Вони вимагають пом’якшити умови розмитнення автомобілів. Про це повідомляє кореспондент “112 Україна”.

В урядовому кварталі від будівлі Кабміну до готелю “Київ” знаходяться близько сотні автомобілів на іноземній реєстрації. 

“Кількасот автомобілістів вимагають від депутатів прийняти низку законопроектів, які пом’якшують умови легалізації автомобілів на іноземній реєстрації та спрощують митне оформлення”, – йдеться у повідомлення. 

Новини за темою: Верховна Рада готує нові правила розмитнення “євроблях”

Голова ГО “АвтоЄвроСила” Олег Ярошевич заявив, що його команда написала вже 10 законопроектів. 

“На сьогодні у ВР є остаточний законопроект, який сьогодні регламентує європейську стратегію. Ми її починали розробляти у Міністерстві інфраструктури, вже йшли до комітету. Безпрецедентним випадком сьогодні є, що 19 членів комітету податкової та митної політики є співавторами цього закону, вони поставили свої підписи, і знову щось сталося. Ми бачимо, що цей процес затягується настільки безглуздо, що ми не розуміємо, що відбувається”, – сказав Олег Ярошевич.

Ярошевич вважає, що в Україні є близько 1,5 млн нерозмитнених автомобілів, хоча, за даними Митної служби України, їх кількість – 750 тис. 

“Це дійсно величезна кількість. Якщо до бюджету України зараз надійде 40 млрд грн, які можна використати на якісь справи, необхідні для України… Ми розуміємо, що майже всі вони стоять на майданчиках і очікують. На сьогодні, щоб розмитнити авто, потрібно заплатити 300% від його вартості. Такої ціни немає ніде у світі”, – сказав Олег Ярошевич.

“Євробляхери” вимагають зменшити вартість розмитнення до 30% від вартості автомобіля. Вони стверджують, що боротимуться за люстрацію нардепів, якщо з їхнього боку не буде жодних дій. 

“PavlovskyNEWS” повідомляє, що учасники мітингу перекрили всі під’їзди, через які нардепи можуть потрапити до Верховної Ради. Вони б’ють палками та чекають на парламентарів.

Міністерство внутрішніх справ посилило охорону в урядовому кварталі. За порядком слідкують поліцейські та нацгвардійці. 

“Задля забезпечення публічної безпеки і порядку працівники структурних підрозділів столичної поліції, військовослужбовці Національної гвардії України,  кінологи, вибухотехніки та поліція діалогу заступили на чергування”, – йдеться у повідомленні.

Через те, що організатори акції залучили велику кількість автомобілів, можливе обмеження дорожнього руху окремими вулицями в центрі столиці.

Як відомо, “євробляхери” вже не вперше мітингують під будівлею Верховної Ради та вимагають, аби нардепи зменшили вартість розмитнення автомобілей з іноземною реєстрацією. 

Новини за темою: Верховна Рада готує нові правила розмитнення “євроблях”

Нагадаємо, Верховна Рада 8 листопада 2018 року запровадила новий принцип розрахунку ставки акцизного податку на ввезення автівки з-за кордону та збільшила штрафи за нерозмитнені авто. Закон про розмитнення автівок з єврономерами набув чинності 25 листопада 2018 року.

Пільговий період розмитнення “євроблях” закінчився 22 лютого.

З 24 травня ті, хто вчасно не розмитнив “євробляху”, мали б сплатити штраф у розмірі 170 тис. грн. Але парламент відтермінував початок застосування санкцій на 90 днів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *