Мінцифри планує створити єдиний реєстр українців до кінця 2021 року

Міністерство цифрової трансформації планує створити єдиний реєстр народонаселення в Україні до кінця 2021 року. Про це віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” на каналі “Україна”.

“Ми вже чотири місяці на етапі такого discovery – вивчення і початку розроблення цього реєстру. Ви не уявляєте, скільки бюрократичної тяганини потрібно [подолати], щоб цей процес запустити. Але ми вже його запустили, і наприкінці наступного року цей єдиний реєстр народонаселення буде створений. Він дозволить нам ліквідувати дуже багато неефективних реєстрів”, – сказав міністр.

Федоров зазначив, що дані українців зберігають у 30–40–50 реєстрах, які не взаємодіють між собою.

“Ми зробили все необхідне, щоб держава розвивалася еволюційним шляхом. Але що нам потрібно? Ми або будемо еволюційно розвиватися 20 років, як це робили європейські країни – а ми відстали на 20 років із точки зору цифрової трансформації в багатьох галузях, – або за два роки станемо першими. І для цього потрібно бути сміливими, робити те, чого ніхто не робить, – і тоді так, будуть проблеми, будуть не приймати, будуть скаржитися, але потрібно трансформувати цю систему і ламати її”, – додав він.

2019 року тодішній міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет говорив, що створення такого реєстру дасть змогу провести “електронний перепис” населення. У січні 2020 року він оцінював період роботи над реєстром в один – два роки.

За даними Держстату, у січні – листопаді 2019 року чисельність населення України зменшилася на 230,5 тис. осіб і становила 41 млн 922,7 тис. людей.

23 січня Дубілет презентував результати оцінки чисельності населення України, згідно з якою у країні станом на 1 грудня 2019 року проживало 37 млн 289 тис. осіб. Дані не враховують жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і анексованого Криму, а також тих, хто тривалий час не проживає в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *