Міністр фінансів запевнив, що в меморандумі МВФ не передбачено підвищення пенсійного віку

Меморандум із Міжнародним валютним фондом не передбачає підвищення пенсійного віку. Про це в ефірі “1+1” заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Він зазначив, що стосовно пенсійної реформи МВФ рекомендує Україні не робити винятків у плані пенсій, а також не робити пільгових пенсій для суддів і прокурорів.

“Там [створено] певні запобіжники щодо можливості розкачування пенсійної системи. І більше ніяких там ризиків. Про підвищення пенсійного віку не йдеться. Категорично не йдеться”, – наголосив Марченко.

Що стосується введення ринкової ціни на газ і опалення для населення, це, за його словами, зовсім не так.

“Зараз ціна, яка була в попередньому опалювальному сезоні, яка зараз у всіх нормативних документах, більше ніж 4 тис. грн. На ринку фактична ціна – 2275 грн. Це ціна травня. Тобто ціна буде знижена. Відповідно до цих умов, на опалювальний сезон ціна буде знижена”, – розповів чиновник.

Щодо продовження пенсійної, медичної, освітньої реформ він відповів, що реформи в зазначених останніх двох галузях передбачено.

“Питання – що вкладається в цей формат. Перехід на нові моделі фінансування – це нормальний підхід. Я не бачу проблеми”, – сказав він.

Окремо він зазначив, що реформа податкової системи передбачає створення єдиної юридичної особи в державній податковій службі, державній митній службі.

Марченко також додав, що в меморандумі згадано приватизацію, але там не йдеться про конкретні підприємства, наприклад, Одеський припортовий завод, “Центренерго” або “Електротяжмаш”.

МВФ і Україна досягли угоди за програмою stand-by 21 травня. Заплановано, що 9 червня рада директорів Фонду розгляне заявку України на надання фінансування в межах програми. До кінця року, за даними Національного банку України, Київ може отримати до $3,5 млрд, а загальний обсяг програми становитиме $5 млрд.

Офіційно меморандуму про співпрацю України і МВФ поки не опубліковано. За повідомленнями ЗМІ, для отримання траншів Київ має виконати ще низку умов – так званих структурних маяків, які можна розділити на п’ять блоків: енергетичний, банківсько-фінансовий, фіскальний, судовий і антивірусний, пов’язаний із пандемією коронавірусу.

Детальніше про це – у матеріалі видання “ГОРДОН”: “Боротьбу з неплатежами за газ і комунальні послуги буде посилено”. Що Україна обіцяє МВФ в обмін на новий кредит. Документ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *