Меркель відмовила Трампу в особистій присутності на саміті G7

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель відкинула запрошення президента США Дональда Трампа взяти участь у саміті G7, “який президент прагне зобразити як символ повернення до нормального життя після карантину”, пише видання Politico.

Представник уряду ФРН Штеффен Зайбер в коментарі виданню повідомив, що федеральний канцлер дякує Трампу за запрошення, однак вона не може погодитися на поїздку до Вашингтона, враховуючи ситуацію з пандемією коронавірусу.

Відмова Меркель прийняти запрошення Трампа є останнім прикладом складних відносин між двома лідерами, нагадує Politico. Трамп неодноразово критикував Меркель через різні питання, та ж “демонстративно і публічно” оскаржує односторонній підхід адміністрації Трампа до низки питань зовнішньої політики, починаючи від зміни клімату, закінчуючи іранською ядерною угодою.

Про намір Трампа провести саміт G7 у червні у США прессекретарка Кейлі Макеннані заявила 26 травня. Американський президент вважає, що проведення саміту стане “найяскравішим прикладом повторного відкриття економіки”. У Білому домі запевнили, що всі світові лідери, які зберуться на саміт, будуть надійно захищені.

До складу G7 входять США, Італія, Японія, Канада, Франція, Німеччина і Великобританія. Саміти лідерів держав відбуваються раз на рік почергово в кожній із країн. Трамп цьогоріч очолює “Велику сімку”.

Минулоріч Трамп пропонував провести саміт G7 у 2020 році на його гольф-курорті неподалік від Маямі. Пропозиція американського президента викликала критику, і він відмовився від цієї ідеї, зазначивши, що не ставив собі за мету “заробити”. Потім Трамп анонсував, що саміт відбудеться у його заміській резиденції Кемп-Девід.

У березні президент США скасував запланований на травень саміт з особистою присутністю глав держав, зазначивши, що він відбудеться в форматі відеоконференції. Але 24 травня радник Трампа з нацбезпеки Роберт О’Браєн заявив, що саміт, найімовірніше, буде очним, а не у форматі відеоконференції.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Станом на ранок 30 травня в усьому світі коронавірусом заразилося 5 930 035 осіб. Жертвами COVID-19 стало 365 011 людей, одужало 2 495 645.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *