Лукашенко обговорив із Путіним ситуацію "всередині і навколо Білорусі"

Президент Білорусі Олександр Лукашенко провів телефонну розмову із президентом Росії Володимиром Путіним. Про це повідомив офіційний сайт Лукашенка.

“Президенти обговорили ситуацію, яка складається всередині і навколо Республіки Білорусь”, – ідеться в повідомленні.

Інших деталей розмови не наводять.

Сьогодні на урядовій нараді Лукашенко сказав, що йому потрібно терміново зв’язатися з Путіним у зв’язку з протестами в Білорусі, “тому що це вже загроза не тільки Білорусі”.

Протести в Білорусі тривають із вечора 9 серпня. Мітингувальники вважають результати президентських виборів, які відбувалися з 4-го до 9 серпня, фальсифікованими. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Олександр Лукашенко, набравши 80,1% голосів виборців, а головна опозиційна кандидатка Світлана Тихановська – 10,1%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Акції супроводжуються сутичками протестувальників і міліції. Для розгону демонстрантів силовики застосовують спецзасоби, зокрема світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. Відомо як мінімум про двох загиблих протестувальників, сотні людей постраждали, приблизно 7 тис. затримали.

Іноземні держави та міжнародні організації закликали владу Білорусі утриматися від насильства. З такими заявами, зокрема, виступили США, ЄС, Україна, Польща, Литва та інші. Країни Євросоюзу 14 серпня погодилися підготувати санкції через події в Білорусі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *