“Українці захищають наше майбутнє”: французький журнал L’Obs присвятив свій номер Україні

Це пов’язано з другою річницею повномасштабного вторгнення Росії.

Французький щотижневий журнал L’Obs присвятив свій номер Україні. Примірник вийшов з двома обкладинками, одна з них зі світлиною української захисниці Ганни Васик. Про це Суспільне Культура повідомила пресслужба Українського інституту.

За словами редакції, автори і авторки розповідають про країну, яка перебуває у стані війни, але “де оптимізм перемагає фаталізм”, оскільки переважна більшість українців не бачить іншого виходу з цієї війни, окрім як повернення України до кордонів 1991 року.

Серед авторів цього номеру виключно українці:

інтервʼю з головною редакторкою “Української правди” Севгіль Мусаєвою; Артем Чапай. У виданні можна буде прочитати перші сторінки нової книги письменника, яка нещодавно вийшла у Франції — “Звичайні люди не носять кулеметів” (Les gens ordinaires ne portent pas de mitraillettes); Письменник Андрій Курков поділився з читачами журналу своєю статтею-щоденником про Україну в другу річницю повномасштабної війни; Поетеса Любов Якимчук написала текст, чому українська мова — це прихисток для українців, у той час, як російська вважається мовою катів. Режисерка Ірина Цілик вшанувала пам’ять Вікторії Амеліної, яка загинула від російської ракети в Краматорську у липні 2023 року; Філософ Костянтин Сігов написав статтю про європейські гуманістичні цінності українців та спротив брутальній силі та нігілізму, що цінуються серед росіян; У видання опублікували уривки з книги “Листи кохання та війни” написані Павлом та Вікторією Матюшами — влітку 2023 року їх листування публікували у журналі.

Фото для обкладинки зробила Дарʼя Свертілова.

“«Не забувайте нас!» Ці слова нагадували нам про нескінченну прірву, що існувала між нами, журналістами, які поверталися в мирну країну і переходили до іншої теми, і ними, нашими українськими співрозмовниками, для яких залишилася лише одна новина  війна”, — пояснюють ідею створення номера Доан Бюі та Селін Люссато, журналістки L’Obs.

Читайте також: У Чехії запустили ініціативу для збереження українських стародруків і унікальних видань

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *