Кива назвав карабаський конфлікт протистоянням християн і мусульман. Посольство Азербайджану висловило обурення

Народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Ілля Кива 4 жовтня опублікував у Facebook відео, у якому заявив, що війна між Туреччиною та Вірменією не є конфліктом через територію.

“Це продовження тисячолітнього протистояння християнського і мусульманського світу. І наше завдання сьогодні – християн, православних – згуртуватися й надати допомогу нашим братам і сестрам у Христі”, – сказав нардеп.

Він закликав не дозволити паплюжити храми і захищати віру.

https://www.facebook.com/kivailya/videos/1745494815608661/

Посольство Азербайджану в Україні у зверненні до спікера Верховної Ради, яке опубліковано 7 жовтня у Facebook, висловило сильне обурення щодо відеозвернення Киви.

“Вважаємо, що такі “гучні висловлювання” Киви… виправдовують його людиноненависницьке ставлення до людей різної віри, які проживають у мирі й злагоді також і в багатонаціональній і багатоконфесійній Україні”, – ідеться в повідомленні.

У посольстві вважають, що такі висловлювання народного депутата не відповідають духу стратегічного партнерства між Україною та Азербайджаном і можуть викликати сильне обурення серед широкої громадськості.

https://www.facebook.com/AzEmbUkraine/posts/1622030911308207

27 вересня в Нагірному Карабасі почалися масштабні бойові дії. Міністерство закордонних справ Вірменії повідомило про обстріл населених пунктів, міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації” й обстрілі позицій азербайджанської армії. Азербайджан заявив про загиблих і поранених мирних жителів унаслідок обстрілу з боку Вірменії.

Туреччина заявляла про підтримку Азербайджану в конфлікті з Вірменією. Президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що Вірменія має покинути окуповану нею територію Нагірного Карабаху. Росія закликала Туреччину та інші країни переконати Азербайджан та Вірменію повернутися до мирного врегулювання.

1991 року за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб.

Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *