Компанії Коломойського стали партнерами американської фірми, яка обдурила "Укроборонпром" – Bihus.info

Українсько-американська компанія “Рокот-М” повідомила державний оборонний завод “Артем” про намір викупити його обладнання та розпочати виготовлення великокаліберних снарядів. Засновниками фірми є компанії із групи “Приват” Ігоря Коломойського та американська фірма Gray Fox, яка одержала і не виконала оборонне замовлення України на виготовлення і постачання напівавтоматизованої лінії з виробництва корпусів боєприпасів. Про це йдеться в розслідуванні проєкту Bihus.info.

Коломойський заявив, що створення спільного підприємства було ініціативою директора фірми “Нафтохімік Прикарпаття”.

“Я там виступаю тільки як акціонер у “Нафтохіміку”, а “Нафтохімік”, виходить, створив ці підприємства з ось цим ось Gray Fox. Є директор, який там займається. Думає, як що придумати, щоб людей якось забезпечити, там же все-таки містоутворююче підприємство”, – сказав бізнесмен.

Деталей того, яке саме обладнання і за якою ціною пропонують викупити група Коломойського в партнерстві з Gray Fox, у листі не вказували.

“Для нас це дуже дивна ситуація, по-перше, тому що я не розумію, як можна викупити. По-друге, ми не знаємо, чи є дійсно таке обладнання у Gray Fox. – прокоментував ситуацію заступник генерального директора концерну “Укроборонпром” Мустафа Найєм. – І, найголовніше, вони натякають на те, що “Артем” не може виконувати свої обов’язки, що вони не можуть виконувати цей контракт і що вони наносять шкоду державним інтересам і національній безпеці. Тобто не компанія, яка нам не поставила техніку, [винна], а саме “Артем”.

“Gray Fox намагаються побудувати цей завод із “Нафтохіміком”, щоб “Нафтохімік”, я так розумію, розрахувався з “Артемом”. Gray Fox зараз хочуть прилаштувати якесь обладнання, яке вже виготовлено десь в Америці”, – пояснив задум Коломойський.

Журналісти дійшли висновку, що з якихось міркувань бізнесмен збирається погасити борг Gray Fox перед “Артемом”, до того, що держпідприємство вже виграло в американців арбітраж у Стокгольмі.

Gray Fox Logistics у травні 2018 року одержала від української державної компанії “Артем” передоплату в розмірі $8,29 млн, але не виконала умов контракту. Цю суму, згідно з рішенням арбітражу, американське підприємство має повернути українському заводу.

ВІДЕО

Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження. Колишнього заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрія Бровченка за підозрою в державній зраді затримали в Борисполі 22 жовтня 2019 року. Слідчі інкримінують йому завдання наймасштабнішої шкоди обороноздатності держави через укладення з іноземною фірмою завідомо збиткового контракту на виготовлення лінії з виробництва артилерійських снарядів. 23 жовтня його заарештували із правом внесення застави у розмірі 3,4 млн грн. Пізніше Київський апеляційний суд зменшив заставу для Бровченка до 570 тис. грн, і 20 листопада він вийшов із СІЗО.

Підозру в держзраді у цій справі оголошено також директору Українського центру “Безпека”.

У лютому 2020 року стало відомо, що українські нафтопереробні підприємства групи “Приват” стали співзасновниками компаній із виробництва зброї та боєприпасів. Назви фірм – “Рокот-М” і “Таргет-М”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *