Коломойський погрожує вивести своїх нардепів зі "Слуги народу", якщо Палиця не стане прем’єр-міністром – ЗМІ

Український бізнесмен Ігор Коломойський погрожує вивести своїх людей із фракції “Слуга народу” у Верховній Раді, оскільки хоче, щоб президент України Володимир Зеленський заручився підтримкою групи “За майбутнє”, а нардеп Ігор Палиця отримав крісло прем’єра чи віцепрем’єра.

Про це “Українській правді” розповів “один із найвпливовіших представників чинної влади”.

За даними видання, непублічні переговори між депутатською групою та Офісом президента вже ведуть. Палиця заперечує це і сумнівається, що його група погодилася б на коаліцію зі “Слугою народу”, “навіть якби була така пропозиція”.

Коломойський сказав журналістам, що не хоче, щоб Палиця ставав прем’єром.

“Те, що ви говорите, – брехня. Це фантастика. Так, монобільшості де-факто немає. Але для чого мені, як ви кажете, щось розхитувати? І я не хочу, щоб Палиця став прем’єром. При де-факто президентській моделі управління прем’єр-міністр – це технічна людина. Це самогубство і людське, і політичне. Я ж не можу товаришу таке бажати”, – сказав він.

Щоб зруйнувати монобільшість, фракція “Слуга народу” має сама виключити зі свого складу 23 людини, додав Коломойський.

“Бо якщо хтось сам вийде, то партія у них забере мандат. І навіть якщо “слуги” самі виженуть 23 людини, то вони легко доберуть собі позафракційних. Чи, наприклад, “Довіра” увійде – і все”, – пояснив він.

За даними “Української правди”, бізнесмен контролює приблизно 40 нардепів зі “Слуги народу”. Разом із депутатами від “За майбутнє” він може зібрати групу з 60–70 голосів, пише видання. Це, за даними “Української правди”, більше ніж кількість депутатських ресурсів іншого українського бізнесмена – Ріната Ахметова. Він, пише видання, може розраховувати на 30–40 голосів.

Зараз до складу фракції “Слуга народу” входить 246 депутатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *