Ключове рішення князя Володимира: Все про святкування 1032-річчя Хрещення Русі

Хресні ходи і молебні – це класичні атрибути великого християнського свята… На жаль, в умовах пандемії Covid-19 цього року святкування буде не таким, як завжди

[media type= “picture” position= “1”] Україна святкує 1032-річчя Хрещення Русі. Свято пройде в умовах пандемії коронавірусу Covid-19, що, на жаль, внесе свої корективи. Зокрема, церкви вже відмовилися від проведення хресної ходи. 

Давайте відразу детальніше пояснимо, що саме святкують. 

Що це за день?

Його офіційна назва в Україні – День Хрещення Київської Русі-України (в Росії він, наприклад, називається просто – День Хрещення Русі).

Державне свято було засноване 25 липня 2008 року указом президента України Віктора Ющенка. Відзначається щорічно 28 липня.

Дата обрана не випадково. За переказами, саме цього дня у 988 році князь Володимир прийняв нову віру і повернувся до Києва, щоб охрестити народ Русі.

Що відомо про саме хрещення?

Потрібно відразу підкреслити, точну дату хрещення так і не встановили, її відзначили лише приблизно. Це 14 серпня (за старим стилем) 988 року.

Відомо, що князь Володимир вирішив хрестити Русь з політичних міркувань, в першу чергу сподіваючись цим кроком об’єднати землі, що ворогували, і зміцнити власну владу.

Князеві надходили пропозиції прийняти мусульманство, іудейську віру, католицтво, проте він зупинив свій вибір на православ’ї.

Згодом Володимир хрестився в Херсонесі, прийнявши нове ім’я – Василь. Також він охрестив дітей і підданих та одружився на Анні з Візантії.

Масове хрещення народу відбулося в Дніпрі. При цьому не всі були згодні відмовлятися від язичництва, але їх “переконували”. Іноді за допомогою зброї.

Як відзначають 1032-річчя Хрещення Русі в Україні?

Без масштабних заходів, щоб не ризикувати здоров’ям людей. 

Зокрема, ПЦУ та УПЦ вже відмовилися від проведення хресної ходи. В обох церквах святкування пройдуть з дотриманням вимог карантину. 

УПЦ

З благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія в кожній єпархії, в кожному храмі в цей день, 28 липня, відбудеться урочиста літургія, в кінці якої буде дзвін, який об’єднає всю Україну закликом, благовістом, вдячністю Богу за те, що ми є православними людьми, що нам відкритий шлях до спасіння через хрещення благовірним князем Володимиром“, – зазначив керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич). 

ПЦУ

На жаль, через встановлені обмеження на проведення масових релігійних заходів ми не зможемо цього року традиційним хресним ходом відзначити 1032-ту річницю Хрещення Руси-України. Не відбудеться також і традиційного паломництва віруючих до Києва, а святкування будуть проведені на єпархіальному та парафіяльному рівнях з дотриманням відповідних приписів.

У славному граді Києві 27 липня ми звершимо святкове всенічне бдіння в кафедральному Михайлівському Золотоверхому соборі, а 28 липня вранці – Божественну літургію, а також молебень біля пам’ятника рівноапостольному князю Володимиру“, – заявив митрополит Епіфаній. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *