Художник з Криму у власний спосіб відобразив події останніх років в Україні

У львівському арт центрі «Дзиґа» триває проєкт Дениса Метеліна «Життєпис». У своєрідній формі автор відобразив події Революції Гідності, анексії Криму та війни на сході України.

Сам автор родом із Автономної республіки Крим. Тож події анексії півострова він знає не із новин і картинки по телебаченні. Власне прихід в автономію окупаційних військ Російської Федерації та виїзд художника з рідної домівки став тим самим катарсисом, який спонукав його на створення «Життєпису».

Проєкт займає весь галерейний простір арт центру. Свої художні візії Денис Метелін малював як на стінах, так і на підлозі. І хоч вони зливаються в єдину картину, проте поділені на певні розділи, які відображають історію України останніх шести років.

«В галерейному просторі представлена мапа Сімферополя — міста де я народився. На стінах зображений кримський період мого життя — спроба відтворити атмосферу дитинства — ул. Ковыльная — моя рідна вулиця, серед сірих «панельок» якої промайнуло моє дитинство. Пам’ятаю двоповерховий закинутий будинок, в якому підлітки проводили багато часу: тусовки, графіті, гра в «Зомбі», безтурботність…», – розповідає автор проєкту.

Також можна побачити намальовані невеликі силуети людей. Їх кількість – 13 тисяч. Саме такою за офіційною статистикою є кількість загиблих на сході України станом на 2019 рік. Малюючи їх Денис Метелін хотів візуально побачити, яка це кількість, щоб зрозуміти масштаб трагедії.

Довідка «Дня»

Денис Метелін — художник із Криму. Зараз живе та працює у Львові. Навчався в Кримському художньому училищі, Львівському державному коледжі декоративного та ужиткового мистецтва та в Українській академії друкарства. Свої художні експерименти починав з графіті, наразі експерементує з різноманітними матеріалами та малярськими техніками.

До персональних виставок і проектів автора належать: розпис стіни на заводі ТурбоАтом (Харків, 2016), мурал на львівській вуличній галереї «Lost Elysium» (Львів, 2016), експозиція «Втрачений рай» (Львів, 2017; Тернопіль, 2018), анімаційна короткометражна стрічка «2027» (2019).

Також художник брав участь у стріт-арт проекті «Мистецтво для дітей» (Львів, 2016), виставці New Wave (Львів, 2016 та 2017), студентському міжнародному конкурсі «Срібний мольберт» (Ужгород, 2017), спільній виставці «781» (Ополе, 2019).

Павло Паламарчук, “День”, Львів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *