Хмельницька поліцейська Олена Гарбарець дала відеоурок самозахисту для жінок (ВІДЕО)

Небезпечні ситуації можуть трапитися будь-коли, тому кожній жінці буде не зайвим володіти декількома прийомами самозахисту. Старший інспектор роти поліції особливого призначення ГУНП в Хмельницькій області Олена Гарбарець спільно з журналістами медіакорпорації «Є» підготували відеоурок з прийомів самозахисту, які можуть знадобитися будь-кому.

Ніхто з нас не застраховний від нападу зловмисника посеред парку, у темному провулку або у під’їзді будинку. Хоча статистика свідчить, що розбійні напади трапляються все рідше (за 9 місяців 2020 року на території Хмельницької області зафіксовано 21 розбій, що на 12 менше порівняно з аналогічним періодом минулого року), потрібно розуміти, що від цього виду злочину ніхто не застрахований.

Читайте також: Львів’ян на площі Ринок навчають самозахисту

Для того, аби не стати жертвою нападу, потібно знати деякі прийоми самозахисту, які інколи можуть допомогти врятувати собі життя. Своїми знання з самозахисту із читачами сайту «Є» поділилася старший інспектор роти поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області, капітан поліції Олена Гарбарець.

Читайте також: Хто конвоює жінок-підсудних у Хмельницькому? (ФОТО)

Якщо ж напад відбувся, найкращий спосіб вирватися від кривдника – кликати на допомогу або втікати, каже поліціянтка. Якщо поруч нікого немає, а вирватися від нападника не вдається, потрібно володіти декількома прийомами самозахисту, які допоможуть на деякий час знешкодити зловмисника. Ось декілька порад від Олени Гарбарець:

Завжди зберігайте дистанцію. Не дозволяйте зловмиснику наблизитися до вас впритул. Навіть якщо вас запитують, як пройти на вулицю Шевченка, намагайтеся не втрачати пильності та не дозволяйте людині підійти до вас надто близько.
В кожної людини є вразливі місця, при ударі в які можна уникнути загрози. Якщо до вас підходить чоловік з метою напасти, пам’ятайте про те, що удари в ніс, вуха, грудну клітку, пах, коліно та стопу можуть на деякий час зупинити зловмисника.
Жінки можуть захиститися від нападка за допомогою легкого прийому: потрібно обхватити голову зловмисника, а великими пальцями рук натиснути на очі. Ця ділянка тіла дуже болюча, тому нападник відразу відступить.
Якщо невідома особа хапає вас за зап’ястя, можна його звільнити, якщо вивернути власну руку на 180 градусів таким чином, щоб рука зловмисника опинилася знизу. А далі нанести удар в коліно і тікати.
Напад зі спини є дуже небезпечним. Саме тому у цій ситуації в хід повинно йти усе, що приходить на думку. Можна спробувати кричати, однак зловмисник може закрити вам рот рукою. Тоді можна спробувати вдарити нападника в ніс або наступити йому на ногу. Кращим буде ефект, якщо на вас буде взуття на підборах. Також намагайтеся ліктем нанести удар в живіт, а потім вивільнитися та тікати.
Досить поширена ситуація, коли відбирають сумочку. Якщо у ній немає нічого цінного, краще її віддайте і не наражайте себе на небезпеку, адже невідомо, чи є в зловмисника холодна зброя, і що він задумав. Однак, якщо ви намірені відвойовувати свою річ, спробуйте насести удар нападнику в пах та впертися рукою в кисть, вирвавши при цьому сумку.
Якщо нападник повалив вас на спину і намагається зґвалтувати, спробуйте його вкусити за руку. При цьому потрібно максимально підняти таз догори і спробувати перевернути нападника на бік. Далі можна нанести удар у пах.
При нападі зловмисника потрібно бути максимально агресивним, швидким та впевненим. Використовувати нігті, зуби чи підручні засоби, наприклад, ключі. Не зайвим буде перцевий балончик, однак потрібно вміти ним користуватися. Його треба нести у руці і при використанні враховувати напрям вітру, щоб ненароком газ не потрапив на вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *