Катастрофа МН17: Росія заявила про неможливість продовжувати тристоронні консультації з Австралією та Нідерландами

Росія переклала всю відповідальність за зрив консультацій на Гаагу

Росія заявила, що більше не може продовжувати тристоронні консультації з Австралією та Нідерландами з питань авіакатастрофи МН17 над Донбасом. Про це заявили в Міністерстві закордонних справ РФ.

Російська сторона стверджує, що Австралія і Нідерланди “не прагнуть розібратися” у справжній причині катастрофи літака, а лише націлені на те, “щоб домогтися визнання провини від РФ й отримання компенсацій для родичів загиблих”. 

“У липні Нідерланди подали до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) міждержавну скаргу проти Росії… Розцінюємо цей крок як черговий удар по російсько-нідерландським відносинам і демонстрацію Гаагою твердого наміру всупереч здоровому глузду продовжити порочний шлях одностороннього покладання відповідальності за те, що трапилося в небі над Донбасом, на Росію”, – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Один з обвинувачених у справі МН17 Пулатов планує довести в суді свою невинуватість

Росія заявила, що такі дії “позбавляють сенсу продовження консультацій”, і переклала всю відповідальність за зрив на Гаагу. 

При цьому в МЗС РФ зазначили, що їхня сторона має намір продовжити взаємодію з компетентними органами Нідерландів для дослідження питання про незакриття Україною свого повітряного простору для польотів цивільних літаків над зоною збройного конфлікту над Донбасом.

Нагадаємо, літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines було збито в небі над Донбасом 17 липня 2014 року. На борту перебували 298 осіб – 283 пасажири та 15 членів екіпажу. Всі вони загинули. Ця катастрофа за кількістю загиблих стала найбільшою в історії авіації за період з 11 вересня 2001 року. На той час територію, де впав літак, контролювали проросійські бойовики.

Новини за темою: У річницю трагедії МН17 Гутерріш закликав виконати резолюцію РБ ООН 2166

Нідерландська сторона 10 липня подала справу проти РФ до Європейського суду з прав людини. Індивідуальні скарги родичів загиблих у катастрофі та позов уряду країни об’єднали.

Україна та інші члени Спільної слідчої групи вимагають від РФ визнати свою відповідальність за трагедію, виконувати свої міжнародні зобов’язання, зокрема резолюцію Радбезу ООН 2166, і співпрацювати зі слідством.

Новини за темою: Шість років від трагедії МН17: Президент України нагадав, на якому етапі зараз розслідування

Резолюцію Ради безпеки ООН № S/RES/2166 було ухвалено 21 липня 2014 року. Її розгляд ініціювала Австралія. Цей документ вимагає притягнути до відповідальності осіб, винних у трагедії МН17, і забезпечити всебічне співробітництво всіх держав у межах зусиль щодо встановлення відповідальних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *