Кабмін України повернув високі зарплати топменеджерам держпідприємств

Кабінет Міністрів України зняв обмеження, якими місячна заробітна плата керівників і членів наглядових рад підприємств державного сектора не може перевищувати десяти мінімальних зарплат. Про це в Кабміні розповіли сьогодні, 28 жовтня.

Таке рішення вдалося ухвалити завдяки тому, що Верховна Рада України надала Кабміну право скоротити термін дії обмежень, заборон, пільг і гарантій, встановлених законами України для запобігання поширенню хвороби COVID-19.

“Одночасно постановою про “Деякі питання оплати праці керівників, членів виконавчих органів та винагороди членам спостережних рад суб’єктів господарювання державного сектору економіки” уряд повернув попередні обмеження виплат керівникам і членам спостережних рад державних підприємств”, – розповіли в уряді.

Розмір винагороди топменеджерів нині визначено залежно від групи підприємства та виду його економічної діяльності.

Однак є обмеження на сумарний розмір місячної заробітної плати. Керівник суб’єкта господарювання державного сектора економіки не може отримувати за контрактом понад 1,25 млн грн, уточнили в уряді.

Українська влада мала зняти обмеження на виплати до 1 липня 2020 року відповідно до міжнародних домовленостей, резюмували в Кабміні.

У квітні парламент ввів обмеження щодо розміру виплат держслужбовцям на час карантину в сумі, яка не має перевищувати 10 мінімальних зарплат, встановлених станом на 1 січня 2020 року (47 230 грн на місяць).

З квітня 2020 року зарплати держслужбовців в Україні обмежили. Їх розмір не міг перевищувати 47 тис. грн. Таке обмеження ввели у зв’язку з епідемією коронавірусу. Воно торкнулося суддів, народних депутатів, прокурорів, працівників Нацбанку, Центральної виборчої комісії, керівників і членів наглядових рад державних компаній.

У Міжнародному валютному фонді розкритикували рішення про обмеження зарплат. Обмежуючи зарплати чиновникам топ-рівня, Україна може втратити “добре мотивованих, компетентних і чесних людей”, відзначив 10 липня постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *