Італія продовжила надзвичайний стан, Франція ввела комендантську годину на пляжах: Як виглядає карантин у світі

Кабмін кілька днів тому продовжив карантин до 31 серпня. Щоб українцям було не так прикро, подивімося на досвід інших країн

В Україні адаптивний карантин продовжили до 31 серпня і поділили країну на зони за рівнем захворюваності на коронавірус. Розглянемо, яка ситуація щодо карантинних обмежень в інших країнах.

Італія

Італія продовжила надзвичайний стан до 15 жовтня, щоб зупинити поширення коронавірусу, повідомляє Il Messagero. Раніше очікувалося, що карантин закінчиться наприкінці липня. Однак прем’єрміністр Італії Джузеппе Конте заявив, що продовження карантину є неминучим і іншого способу вберегти країну немає.

Наразі у цій країні 12 тис. хворих намагаються подолати коронавірус. За даними Worldometers, протягом минулої доби Covid-19 підтвердили у 181 особи. Подовження надзвичайного стану дасть можливість уряду розширити карантинні обмеження, якщо епідемологічна ситуація погіршиться.

Зараз не планують запроваджувати нові обмежувальні заходи. В Італіії дозволено роботу театрів, кіно, літніх таборів для дітей. При цьому у транспорті та закритих приміщеннях обов’язковим є масковий режим.

Продовження надзвичайного стану негативно вплине на туризм, адже країна приймає туристів із країн Євросоюзу, однак, наприклад, туристам зі США в’їзд поки що заборонений.

Іспанія

В Іспанії протягом останніх днів спостерігається зростання кількості заражених коронавірусом у Каталонії, Арагоні, Барселоні. Влада запевняє, що тримає ситуацію під контролем і країна чекає на туристів з країн ЄС. За даними Worldometers, в Іспанії станом на цей момент понад 101 тис. активних випадків Covid-19.

Тотальний карантин у цій країні не запроваджують. У Мадриді у вівторок встановили вимогу щодо обов’язкового носіння масок і не рекомендували збиратися групами понад 10 осіб, повідомляє BBC. Мешканцям Барселони рекомендували залишатися вдома, здійснювати покупки в інтернеті та не збиратися групами понад 10 осіб. 

З огляду на збільшення кількості випадків інфікування коронавірусом в Іспанії інші країни запровадили певні обмеження. Так, Велика Британія запровадила двотижневий карантин для туристів, які повертаються з Іспанії. Ця країна – популярне місце для відпусток британських туристів, тож своє обурення вже висловив навіть прем’єрміністр Іспанії Педро Санчес. Як повідомляє BBC, країна навіть розглядає можливість проведення безкоштовного ПРЛ-тестування на коронавірус в аеропортах, бо збитки від втрати британських туристів будуть значно більшими.

За даними європейських епідеміологів, на кожні 100 тис. населення Іспанії зараз припадає у середньому 35,1 випадку Covid-19, у той час як у Британії цей показник становить 14,7 випадки.

Від візитів до Іспанії також застерігає Міністерство закордонних справ Німеччини. У заяві відомства йдеться про три регіони країни – Каталонію, Арагонію і Наварру. Міністр охорони здоров’я Німеччини Єнс Спан повідомив, що тепер тестування на коронавірус буде обов’язковим для тих, хто в’їжджають до Німеччини з країн підвищеного ризику.

Франція

Франція не стала винятком, тут також є ознаки повернення коронавірусу. 20 липня уряд зобов’язав усіх носити маски у приміщеннях та громадських місцях, порушникам загрожує штраф 135 євро, повідомляє The Local. Влада також рекомендує утриматися від поїздок до Іспанії.

Франція також запровадила комендантську годину для деяких пляжів у Бретані.

А 24 липня Франція посилила контроль в’їзду у країну. Люди, які приїжджають із країн “червоної” зони, зобов’язані пройти тест на коронавірус. Зараз у перелік увійшли 16 країн: Алжир, Бахрейн, Бразилія, Ізраїль, Індія, Катар, Кувейт, Мадагаскар, ОАЕ, Оман, Панама, Перу, Сербія, США, Туреччина і ПАР. Перелік регулярно переглядатимуть.

Експрес-тести на коронавірус проводитимуть у портах, аеропортах громадянам Франції, які прибули з перелічених країн, а також іноземцям, які мають дозвіл на проживання.

Німеччина

Інститут Роберта Коха у вівторок повідомив про зростання кількості випадків захворювання на коронавірус у Німеччині і не виключив можливість “другої хвилі” пандемії, повідомляє DW. Серед головних причин називають недбалість, недотримання соціальної дистанції та збільшення соціальних контактів.

Зараз у Німеччині 6744 активних випадків зараження Covid-19, протягом минулої доби виявили 572 нові випадки.

Правила карантину відрізняються у різних федеральних землях ФРН. Карантин можуть ввести в окремому місті, районі чи регіоні через збільшення кількості нових випадків інфікування коронавірусом.

Громадяни країн Євросоюзу та Шенгенської зони можуть в’їжджати до Німеччини безперешкодно. Карантин є обов’язковим для тих осіб, що в’їжджають з держав, які Інститут Роберта Коха кваліфікує як зони ризику. Карантину можуть уникнути ті, у кого негативні результати тесту на коронавірус або медична довідка.

Бельгія

Через зростання кількості випадків захворювання на коронавірус 10 липня у Бельгії розширили перелік місць, де потрібно носити маски: магазини й торговельні центри, кінотеатри, конференц-зали, навчальні аудиторії, місця релігійних зібрань, музеї та бібліотеки. Установам і закладам, які систематично нехтують вимогами карантину, загрожує закриття, а громадянам — покарання аж до кримінальної відповідальності.

США

Сполучені Штати є лідером за кількістю випадків захворювання на коронавірус – від початку епідемії загалом тут зафіксували 16 млн 762 тис. 605  випадків зараження Covid-19. За минулу добу за даними університету Джона Хопкінса у США виявили 61 тис. 660 нових випадків, померли 1244 особи.

Найбільші спалахи у Флориді, Каліфорнії, Техасі та Нью Йорку. Окремі штати у середині липня почали один за одним повертати вимоги щодо соціальної дистанції та носіння масок на вулиці.

Так, у штаті Алабама губернатор Кей Айві видав розпорядження, в якому вимагає від людей носити маски на публіці після антирекорду зі смертності за один день. У штаті Монтана, губернатор Стів Буллок також видав наказ про маски на вулиці.

Штат Флорида відправляє на самоізоляцію осіб, які повернулися зі штатів з поганою епідемічною ситуацією, передає The New York Times. Подорожуючі з Нью-Йорка, Нью-Джерсі та Коннектикуту повинні самостійно пройти карантин за власні кошти протягом 14 днів під час в’їзду до Флориди. Порушників штрафують на 500 доларів або затримують до 60 днів. Такі ж обмеження є у штаті Конненктикут, Іллінойс, Кентуккі, Нью Джерсі.

За прогрозами епідеміологів, далі ситуація може погіршитися. Головний епідеміолог США доктор Ентоні Фаучі вважає, що спалах коронавірусу у Флориді і Каліфорнії близький до піку, а в інших частинах країни ситуація може незабаром загостритися, передає ABC News.

Різке зростання числа випадків захворювання у Флориді, а також у Техасі, Арізоні і Каліфорнії цього місяця привело до перевантаження лікарень, змусило місцеву владу згорнути плани відкриття економіки і породило побоювання, що зусилля по боротьбі з пандемією недостатньо ефективні.

Він закликав штати зі зростаючими показниками захворюваності діяти якомога швидше, щоб запобігти сплеску, а інші штати – знімати обмеження обережно, дотримуючись офіційних рекомендацій.

Окрім того, понад 150 лікарів, медичних експертів, науковців та медпрацівників США підписали відкритого листа до Білого дому із закликом поновити суворий карантин

Канада

Міністерство охорони здоров’я Канади закликало громадян дотримуватися заходів безпеки, інакше у країні знову посилять карантин. Кількість нових випадків у Канаді щодня зростає, особливо на у західних регіонах, передає Reuters.

Головний санітарний лікар Канади Тереза Там сказала, що канадці все ще повинні дотримуватися вказівок щодо соціального відставання та уникання великих натовпів, а також носити маски, де це потрібно, і виконувати належну гігієну рук.

Наразі регіони лише поступово виходять з карантину. Наприклад, сьогодні Торонто дозволили перейти до третього етапу відновлення, передає CP24. У п’ятницю дозволили відкритися ресторанам, театрам та підприємствам. Однак всі ці заклади працюватимуть з обмеженнями щодо кількості відвідувачів та кількоті столів у барах та ресторанах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *