Іран досі не відповів на ноту України про розслідування катастрофи літака МАУ – Єнін

Іран досі офіційно не відповів на ноту України про врегулювання питань, пов’язаних із катастрофою літака “Міжнародних авіаліній України”, який збили іранські ППО в січні 2020 року. Про це “Радіо Свобода” повідомив заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін.

Перша нота з нашими вимогами і пропозиція для врегулювання всіх питань була направлена до Ірану ще 11 січня. Це озвучував і президент України Володимир Зеленський. Станом на сьогодні, а це п’ять місяців, ми не отримали жодної офіційної відповіді. У цій ноті також ішлося і про готовність України провести переговори з Іраном. Відповіді немає. Є лише висловлювання в пресі щодо готовності“, – зазначив заступник глави МЗС.

Він додав, що “гарним жестом” із боку Ірану стало б передання Україні чорних скриньок із літака.

Водночас він висловив упевненість, що Київ не затримуватиме переговори з Іраном, коли Тегеран буде до цього готовий. “Я впевнений, що до моменту отримання письмової відповіді від Ірану на нашу січневу ноту президент уже створить делегацію України. Затримки в початку переговорів від України не буде“, – заявив Єнін.

Він додав, шо вимоги української сторони до Ірану прості: “Як технічне, так і кримінальне розслідування мають відповідати базовим принципам неупередженості, незалежності і прозорості“.

Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 “Міжнародних авіаліній України”, який прямував із Тегерана в Київ, розбився 8 січня поблизу столиці Ірану. На борту перебували 167 пасажирів і дев’ять членів екіпажу. Ніхто не вижив. Серед загиблих – 11 громадян України.

Влада Ірану, яка спочатку стверджувала, що літак розбився через технічні несправності, 11 січня під тиском лідерів західних країн визнала, що рейс PS752 іранські військові збили помилково.

В Ірані спочатку припускали, що чорні скриньки збитого літака передадуть для розшифрування до Франції. 18 січня голова іранської комісії з розслідування авіаційних пригод Організації цивільної авіації країни Хасан Резаїфар заявив, що Іран передасть їх в Україну, але 19 січня він спростував своє ж твердження, повідомивши, що фахівці спробують розшифрувати самописці в Ірані.

Іран звернувся по допомогу до Національного бюро безпеки на транспорті США і французького Бюро розслідування та аналізу безпеки цивільної авіації, проте ці відомства відмовилися надіслати в Тегеран обладнання для декодування.

4 лютого Україна, Канада, Афганістан, Великобританія і Швеція вимагали від Ірану передати чорні скриньки збитого Boeing. 5 березня Іран повідомив Канаду про затримку в подальшій роботі із самописцями через спалах коронавірусу.

6 червня 2020 року Іран оголосив про завершення розслідування обставин авіакатастрофи. За словами заступника глави МЗС Ірану Мохсен Бахарванд, залишилося тільки розшифрувати дані бортових самописців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *