Єрмак назвав умови для виборів на Донбасі

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак вважає, що вибори на непідконтрольній території Донбасу можливі тільки після її деокупації та врегулювання питань безпеки. Про це він розповів 18 вересня у програмі “Свобода слова Савіка Шустера” в ефірі телеканала “Україна”.

Говорячи про дискусію у тристоронній контактній групі щодо проєкту постанови народного депутата від партії “Слуга народу” Олександра Качури, Єрмак заявив, що тільки Верховна Рада України має повноваження ухвалювати ті чи інші закони або постанови.

“Рішення має бути прийнято відповідно до інтересів нашої держави, зобов’язань, які сьогодні є, і норм міжнародного права. Яким воно буде – це буде вирішувати Верховна Рада. Тому висловлювання пана Козака [заява заступника глави адміністрації президента РФ Дмитра Козака про те, що Україна нібито погодилася переглянути постанову про місцеві вибори] була не дуже коректним”, – зазначив він.

Єрмак сподівається, що це буде мудре рішення народних депутатів відповідно до очікувань суспільства. Керівник ОПУ звернув увагу на важливу роль ОБСЄ у процесі врегулювання ситуації на Донбасі.

“ОБСЄ сьогодні керується з точки зору визнання виборів такими, які пройшли легітимно, відповідно до норм міжнародного права, багатьма нормами, у першу чергу нормами Копенгагенської конвенції. Тому це питання навіть не риторичне, воно повинно бути визначено, і тільки після цього там можуть бути проведені вибори”, – підсумував Єрмак.

Верховна Рада призначила місцеві вибори в Україні на 25 жовтня. Відповідну постанову ухвалили 15 липня. У п. 4 ідеться, що місцеві вибори на окупованих територіях не відбудуться через неможливість їх організації; їх призначать окремим законом у разі припинення тимчасової окупації та збройної агресії Російської Федерації проти України.

У проєкті постанови Качури п. 4 викладено в іншій редакції: “Вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, не призначені відповідно до п. 2 цієї постанови, будуть призначені у встановлені окремими законами порядку та строки, за умов повноцінного завершення на відповідних територіях процедур із роззброєння, демілітаризації та реінтеграції відповідно до стандартів ООН і ОБСЄ”.

Під час засідання ТКГ 19 серпня експрезидент України, голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук повідомив про надсилання звернення до Ради із пропозицією переглянути постанову про призначення чергових місцевих виборів 2020 року й оцінити її відповідність Мінським угодами. Кравчук пояснив, що Росія поставила ультиматум про зміну постанови, вимагаючи забезпечити проведення виборів в ОРДЛО.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що зміна постанови про вибори може поставити під загрозу виборчий процес, який уже стартував.

11 вересня Козак заявив після переговорів у Берліні, що Рада має переглянути постанову про місцеві вибори, яка стала “каменем спотикання”. За його словами, постанова про вибори суперечить Мінським угодам, але не уточнив, у чому полягає суперечність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *