Яценюк про COVID-19 в Україні: Вважаю ситуацію близькою до катастрофічної

Ситуація з поширенням коронавірусної інфекції в Україні вийшла з-під контролю, заявив 7 жовтня у Facebook експрем’єр-міністр країни Арсеній Яценюк.

“У влади два фронти. Перший фронт боротьби за життя держави – війна Росії проти України. Другий фронт боротьби за життя кожного українця – пандемія коронавірусу. Уже давно коронавірус прорвав фронт. Ця війна триває на вулицях наших міст і може увійти до кожного дому. Вважаю ситуацію близькою до катастрофічної. Погляньмо на офіційну статистику, помножмо її на щоденну кількість контактів кожного, погляньмо на публічну інформацію лікарів”, – написав він.

Експрем’єр зазначив, що зараз головним завданням Кабміну та урядових структур має бути боротьба з COVID-19.

“Головнокомандувачем антикоронавірусним фронтом повинен бути виключно прем’єр-міністр. За президентом не виконавча, а лідерська та контролююча функції. Влада має працювати як єдиний воєнний кабінет, а не клуб розваг та інтересів. На кожну зміну ситуації треба реагувати в режимі реального часу, гнучко й оперативно”, – додав Яценюк.

За словами експрем’єра, масові заходи за умов зростання захворюваності потрібно скасувати, а політики мають закликати своїх виборців дотримуватися карантинних заходів, дезінфікувати руки й носити маски.

Центрвиборчком, заявив Яценюк, має ухвалити постанову про видавання виборчого бюлетеня на місцевих виборах, призначених на 25 жовтня, тільки за наявності захисної маски. Із бюджету слід виділити кошти на безкоштовні маски й дезінфектори на виборчих дільницях, вважає він.

Уряду варто припинити “безглузде витрачання коштів з антикоронавірусного фонду на будівництво доріг”, написав Яценюк.

“Із такими темпами зростання захворюваності цими дорогами будуть возити хіба труни”, – додав він.

https://www.facebook.com/yatsenyuk.arseniy/posts/1919619851525474

“Гроші йдуть виключно на захисні костюми для лікарів, доплати медикам, на тест-системи, збільшення і пришвидшення загального тестування (а не як наразі – до п’яти – восьми днів очікування), на медичні препарати (наприклад, “Ремдесевір”, який використовується у світі, але в Україні його немає, хоча це ключовий препарат для важких випадків), на облаштування COVID-відділень (як, наприклад, в Ізраїлі відкрили найбільший шпиталь на базі підземного паркінгу), а також на придбання вакцин (не російських!) і кампанію з їх популяризації.”, – пояснив Яценюк.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

В Україні із 29 вересня щодня (за винятком 5 жовтня) фіксують понад 4 тис. нових випадків COVID-19 щодня. Упродовж минулої доби хворобу підтвердили у 4753 людей. Жертвами хвороби стало вже 4597 українців, зокрема 77 – протягом останньої доби. Продовжує хворіти 128 770 пацієнтів, одужало – 105 970.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *