Як оформити допомогу з безробіття під час карантину в Україні, – інструкція

З початку цього місяця в Україні вкотре підвищили прожитковий мінімум для населення – до 2 197 грн для працездатних осіб. Це вплинуло на інші соціальні виплати, такі як мінімальну пенсію, допомогу самотнім матерям і допомогу з безробіття.

Як відомо, її максимальний розмір не може перевищувати 4-кратного розміру прожиткового мінімуму, тому внаслідок його підвищення  максимальна допомога з безробіття наразі становить 8 788 грн на місяць.

При цьому розмір мінімальної допомоги не змінився – 1 000 грн (до карантину – 650 грн). На цю суму допомоги можуть розраховувати безробітні протягом дії карантинних обмежувальних заходів, запроваджених через пандемію Covid-19, та 30 днів після їх скасування.

Карантин “доклав руку” також до процедури отримання статусу безробітного та оформлення допомоги. Зокрема, у період його дії подавати документи до центру зайнятості можна дистанційно, а допомогу з безробіття нараховують не з сьомого, а з першого дня реєстрації.

Далі детальніше, як оформити допомогу з безробіття, не виходячи з дому.

Спосіб 1. Через онлайн-портал “Дія”

Оформлювати виплати допомоги з безробіття на онлайн-порталі державних послуг “Дія” стало можливим ще наприкінці квітня – тоді в додаток додали відповідну функцію.

Послуга доступна за посиланням. Для її отримання вам необхідно:

1. Авторизуватися в кабінеті користувача на порталі “Дія” за допомогою електронного підпису, електронної системи ідентифікації Bank ID або Mobile ID.

Якщо у вас немає електронного підпису, то отримати його можна, звернувшись до будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів. Їхній список тут. На місці вам необхідно надати заповнену реєстраційну форму, паспортні дані та номер платника податків. Отримати електронний підпис у режимі онлайн можуть клієнти “ПриватБанку”. Зробити це можна в “Приват24”.

2. Перевірити коректність особистих даних у профілі користувача, актуалізувати їх за необхідності.

3. Заповнити заяву, відповідаючи на запитання анкети.

4. Обрати зручний для вас центр зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

5. Ввести номер соціального рахунку та обрати періодичність отримання виплат (допомогу з безробіття виплачують не рідше ніж двічі на місяць, а за згодою безробітного – один раз на місяць). Якщо у вас немає соціального рахунку, то пропустіть цей крок. Проте протягом 10 робочих днів після призначення виплат рахунок потрібно відкрити і надіслати його реквізити електронною поштою центру зайнятості, де ви подали заяву.

6. Завантажити необхідні документи: паспорт, документи про останній вид зайнятості, освіту та інші (повний перелік – тут).

7. Перевірити сформовані заяви та підписати їх електронним підписом.

Статус розгляду заяви можна перевірити в кабінеті громадянина, а результати розгляду будуть відображені у вашому кабінеті, надіслані на електронну пошту і на телефон у вигляді SMS.

Під час карантину реєстрація безробітного та призначення допомоги здійснюється на наступний робочий день після подання заяви. Після скасування карантинних обмежувальних заходів час розгляду заяви буде змінено, а також з’явиться функціонал для прямої комунікації менеджера служби зайнятості  та користувача з пошуку роботи.

Спосіб 2.  Електронною поштою

Кожний центр зайнятості має свою електронну пошту, на яку можна подати документи для реєстрації як безробітного. Ця процедура передбачає 6 кроків:

1. Обираємо найбільш зручний для вас центр зайнятості з переліку, який доступний тут. Тут же зазначено адресу його електронної пошти.

2. Готуємо дві заяви: про надання/оновлення статусу безробітного, а також про призначення/поновлення виплати допомоги з безробіття. Якщо немає можливості їх завантажити і роздрукувати, то можна написати власноруч. Потім потрібно сфотографувати або відсканувати документи з допомогою безкоштовних інтернет-додатків (вони доступні в Google Play або AppStore).

3. Складаємо електронний лист. Оформлені заяви необхідно додати як вкладення до електронного листа обраного центру зайнятості, вказавши в темі своє прізвище, ім’я, по батькові, наприклад “Електронне подання документів – Петренко Іван Петрович”.

У Державному центрі зайнятості закликають не користуватися архіваторами під час формування електронного пакета документів. Такі е-пакети будуть відхилені поштовим сервісом ДЦЗ із міркувань безпеки.

4. Подаємо заяву, надіславши сформований лист на пошту обраного центру зайнятості. Робити це ДЦЗ просить в робочі години робочих днів.

5. Залишається чекати на відповідь центру зайнятості щодо прийнятих рішень (електронною поштою чи телефоном).

6. І підтримувати зв’язок із вашим кар’єрним радником.

Протягом 10 робочих днів після завершення карантину необхідно буде подати до центру зайнятості оригінали документів. Цей період може бути продовжений з поважної причини.

Спосіб 3. Скринька для кореспонденції

Також можна залишити ксерокопії необхідних документів, завірених підписом, і заяви у скриньці для кореспонденції, яка є перед кожним відділенням центру зайнятості.

Бонус на карантині! Зареєстровані безробітні можуть не відвідувати службу зайнятості протягом 30 і більше календарних днів, як це було обов’язковим до карантину. Співробітник служби буде зв’язуватися з вами дистанційно –  телефоном, електронною поштою.

Довідка Державної служби зайнятості. Станом на 2 липня кількість зареєстрованих безробітних становить майже 516,7 тис. осіб, що на 81%, або на 231 тис. осіб, більше, ніж станом на відповідну дату минулого року.

Допомогу з безробіття отримують 432 тис. осіб. На одну вакансію претендують 9 безробітних (на відповідну дату минулого року – 3 особи).

З початку карантину, тобто з 12 березня по 1 липня, ДСЗ зареєстровано 328,6 тис. безробітних, що майже вдвічі більше, ніж за відповідний період минулого року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *