Григорій Сковорода надихнув львівського художника на створення виставки

В львівській галереї «Зелена канапа» відкрилася виставка живопису Ігоря Романка «Транзит». До уваги відвідувачів представлено понад 10 нових робіт митця.

Зважаючи на карантин урочистого відкриття виставки не було. Та галерея працює вже в звичному режимі і кожен може з вівторка по неділю оглянути живопис художника. Звісно, дотримуючись усіх карантинних норм.

«Творчість Ігоря Романка – це своєрідна фіксація навколишнього світу в «іконографічному» стилі, через внутрішнє світоглядно-філософське переосмислення зображуваного. Всі плинні сюжети: пейзажі, предмети чи портрети, стають застиглими пам’ятками самим собі і спогадам про себе. Склалося так, що на цій виставці центральним образом став образ дороги, шляху. Свого роду це невеличкий «альбом старих фотографій» з зображеннями транзитом пройдених, пережитих, споглянутих речей, відчуттів та пізнань. Подолавши свій відтинок часу вони залишили по собі багаж образів», – розповіла художниця та власниця галереї «Зелена канапа» Олеся Домарадзька.

Як розповів сам автор «Транзиту», усі представлені роботи створені у 2020 році. Натхненником до їх малювання для нього став подорожній філософ Григорій Сковорода. Тому Ігор Романко, який малює переважно пейзажі, наважився на створення портрету свого натхненника цієї експозиції. Тому відвідувачі можуть також побачити другий у виконанні художника портрет, який демонструється на виставці (першим представленим широкому загалу було зображення улюбленого поета художника Богдана-Ігоря Антонича на картині «Світанок поета» в 2014 році).

Оглянути виставку можна до 28 червня.

Довідка «Дня»

Активну виставкову діяльність Ігор Романко веде ще з 1987 року. Він є учасником та дипломантом багатьох виставок і бієнале як в Україні так і за кордоном. Його роботи знаходяться в музеї сучасного мистецтва Енді Ворхола (Словаччина), Artique Gallery (Сідней, Австралія), банк Vontobel (Цюріх, Швейцарія), Міністерстві культури України, Палаці мистецтв і Музеї етнографії (Львів), галереї «Триптих АРТ» (Київ) та приватних колекціях.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *