Голові Нацбанку України призначили заступника

22 липня відбулося позачергове засідання ради Нацбанку України, на якому розглянули низку організаційних і кадрових питань, про це у Facebook повідомив голова ради НБУ Богдан Данилишин.

За його інформацією, було вирішено встановити повноваження члена ради НБУ України Кирила Шевченка на строк здійснення ним повноважень за посадою.

“Рада вирішила звільнити Чурія Олега Євгеновича у зв’язку із закінченням строку повноважень. Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 19 та п. 18 ч. 1 ст. 9 закону України “Про Національний банк України”, з урахуванням подання голови НБУ рада вирішила призначити на посаду заступника голови Гелетія Юрія Ігоровича”, – зазначив Данилишин.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3282090705207043&id=100002184378189

Усього в голови Національного банку України п’ять заступників: перша заступниця Катерина Рожкова, заступники Роман Борисенко, Дмитро Сологуб, Сергій Холод і Юрій Гелетій. На сайті НБУ поки не встигли поміняти фото Чурія на Гелетія.

Юрій Гелетій працював у Нацбанку України з 2003-го до 2015 року. Із жовтня 2015-го до липня 2018 року обіймав посаду директора департаменту фінансової політики Міністерства фінансів України. У липні 2018-го Кабінет Міністрів України призначив Гелетія заступником міністра фінансів України, із грудня 2018 року обіймав посаду заступника міністра фінансів України з питань європейської інтеграції.

Верховна Рада України 16 липня призначила голову правління державного “Укргазбанку” Кирила Шевченка новим керівником Національного банку України.

Попередника Шевченка Якова Смолія звільнили 3 липня. Він подав у відставку через “систематичний політичний тиск на НБУ” з боку влади. Виступаючи в Раді перед звільненням, він заявив, що від нього вимагали ухвалювати економічно необґрунтовані рішення, які могли завдати шкоди українській економіці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *