Глава Держгеонадр озвучив пріоритети розвитку галузі

Державна служба геології та надр працює над підвищенням інвестиційної привабливості галузі надрокористування. Про це повідомив голова Державної служби геології і надр Роман Опімах на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, Держгеонадр працює над підготовкою змін до Кодексу про надра з метою поліпшення інвестиційного клімату у країні. Проєкт змін підготують протягом двох найближчих місяців.

Метою оновлення закону є покращення інвестиційного клімату, зокрема підвищення привабливості галузі надрокористування, а також передбачуваність для гравців ринку“, – відзначив Опімах.

На його думку, зміни до Кодексу про надра мають забезпечити зниження корупційних ризиків в галузі та наближення законодавчих норм до кращих світових практик. Зокрема, вони мають передбачати лібералізацію звернення спецдозволів, спрощення доступу до геологічної інформації, визначення вичерпного переліку підстав для призупинення і анулювання спеціальних дозволів, переліку стратегічних і критичних корисних копалин, перехід до оцінювання запасів і ресурсів за міжнародними стандартами, полегшення доступу до місцевих корисних копалин.

“Було визначено план роботи: протягом місяця будуть виставлені пріоритети нового документу з урахуванням попередніх напрацювань і сформовано робочі групи з його написання. Через місяць заплановане повторне обговорення цілісного документу, а за два місяці буде представлено узгоджену позицію Європейській комісії”, – повідомив Опімах.

https://www.facebook.com/roman.opimakh/posts/1619085678267211

Депутати екологічного комітету парламенту схвалили діяльність Державної служби геології і надр в першому півріччі поточного року. Зокрема, по запуску службою Єдиного вікна надрокористувача, що дозволило вдвічі скоротити кількість повернень документів заявникам та налагодити ефективний діалог із суб’єктами ринку, писав “Главком”.

Зміни в законодавство про надрокористування підтримав голова виконавчого комітету Ради реформ України Саакашвілі. За його словами, ці зміни готуються керівництвом Держгеонадр разом з експертами Ради реформ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *