Геоматеріали – види і область застосування

Сьогоднішній будівельний ринок наповнений різними видами матеріалів, призначених для виконання різних завдань. Одні вироби необхідні для зведення будівель і різних будівель, без інших неможливо провести оздоблювальні або утеплювальні роботи. Але є група матеріалів, функція яких – зміцнити грунт при будівництві різних об`єктів. Вони носять спільну назву геоматеріали.

Що таке геоматеріали

Це будівельна продукція, створена на основі мінеральних або синтетичних полімерних з`єднань. Її призначення і виконувані функції, так чи інакше, пов`язані з землею, грунтом. Популярність геоматеріалов пов`язана з цілим рядом їх переваг:

довговічністю і міцністю; простотою монтажу і експлуатації; екологічністю, що забезпечує безпеку людини і навколишньому середовищу; порівняно невисокою вартістю.

Геоматеріали не бояться вітру і перепадів температур, підвищеної вологості, деякі з них стійкі до впливу УФ-променів. Вони застосовуються в тих випадках, коли необхідно безпосереднє контактування з грунтом будь-якого типу.

Для чого застосовують геоматеріали

Завдання виробів – зміцнювати грунт, здійснювати фільтрацію, армування і дренаж, захищати його від ерозії. За допомогою геоматеріалов в гідротехнічних, цивільних, транспортних спорудах здійснюється формування окремих шарів:

гідро- і теплоізоляційних; фільтруючих і захисних; дренуючих та армуючих.

Геоматеріали знайшли широке застосування в цивільному будівництві, створенні систем водовідведення, облаштування ландшафтного дизайну. З їх допомогою зміцнюються покриття доріг та пішохідних доріжок, нестабільні грунти прибережних зон, укосів і схилів.

Види геоматеріалов

Такий тип виробів ділиться за походженням матеріалів, використовуваних для їх виготовлення, на несинтетичних і синтетичні види. Асортимент всієї продукції, яку пропонує будівельним ринком, налічує понад шестисот різновидів. У них всіх є відмінності, які полягають в різній щільності, структурі, товщині і інших показниках. Але самими затребуваними є:

Геотекстиль. Являє собою полотно з поліефіру або поліпропілену. Відрізняється стійкістю до вологи, впливу хімічних або біологічних факторів. Використовується при будівництві доріг і проведенні ремонтних робіт, у створенні дренажу і протиерозійних систем. Геосітки. Це синтетичні полотна, що виготовляються з полімерних матеріалів. Вони мають пористу структуру, здатні витримати великі навантаження. Знайшли своє застосування в сфері зміцнення грунту, при будівництві дорожнього покриття. Георешітки. Це модульні гнучкі системи з поліетиленових стрічок. Застосовуються для зміцнення доріг, майданчиків різного призначення, армування мостів, берегової частини різних водойм, укосів і схилів. Геомати. Матеріал їх виготовлення – поліпропіленові волокна. Захищають від природної ерозії схили, підвищують стабільність грунту шляхом утримування його частинок. Геомембрани. Стійкі до впливу хімічних реагентів і УФ-променів синтетичні вироби. Відрізняються низькою водопроникністю. Використовуються при будівництві очисних систем і штучних водойм, захищають грунт від грунтових вод, запобігають його зараження. Агроволокно і агротканина. Ці види матеріалів складаються з поліпропіленових волокон і характеризуються щільністю і пористістю. Відрізняються водо- і повітропроникністю. Використовуються в сільському господарстві, перешкоджаючи росту бур`янів.

Великий вибір геоматеріалов всіх типів представлено в каталозі компанії Стандартпарк. З усіх питань можна звертатися до менеджерів за адресою: м Київ, пр-т Перемоги, 67, корпус К, офіс 101 або по телефону +380676211442.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *