Генсек ООН має намір переговорити з президентами Вірменії та Азербайджану

В ООН украй стурбовані новим відновленням бойових дій на лінії зіткнення у зоні нагірно-карабахського конфлікту. Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті організації 28 вересня.

У ньому ідеться, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш засуджує застосування сили й жалкує про людські жертви та смерті серед мирного населення.

“Генеральний секретар закликає сторони негайно припинити бойові дії, знизити напруженість і без зволікання повернутися до конструктивних переговорів. Він буде розмовляти як із президентом Азербайджану, так і з прем’єр-міністром Вірменії”, – підкреслено у заяві.

У 1991 році за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб.

Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.

12 липня цього року, у районі кордону Азербайджану та Вірменії сталася збройна сутичка, 13 липня конфлікт продовжився. Міноборони Азербайджану поінформувало, що азербайджанські війська знищили опорний пункт на території Вірменії, артилерійські установки, автомобільну техніку та живу силу. Водночас міністерство оборони Вірменії повідомило про “провокаційні дії” азербайджанської сторони.

У Баку заявили про 12 загиблих під час боїв у Товузськом районі, серед них – генерал-майор Полад Хашимов. З боку вірменської армії загиблих четверо.

27 вересня бойові дії в Нагірному Карабасі продовжили. Міністерство закордонних справ Вірменії повідомило про обстріл мирних населених пунктів, міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію у “масштабній провокації” та обстрілі позицій азербайджанської армії. Азербайджан заявив про загиблих і поранених мирних жителі унаслідок обстрілу з боку Вірменії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *