Фігурант справи Гандзюк Павловський у суді попросив затвердити його угоду про визнання провини

Фігурант справи про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк Ігор Павловський під час онлайн-засідання Приморського районного суду Одеси попросив затвердити його заяву про визнання провини, повідомляє кореспондент видання “ГОРДОН”.

“Ні. Не треба [розглядати заяву про відкликання угоди про визнання провини]. Я прошу суд затвердити угоду про визнання моєї провини. Обставини підписання угоди […] не суперечать моїм інтересам. Угоду я підписав добровільно, готовий виконувати всі умови й давати свідчення”, – сказав він.

Павловський брав участь у засіданні за допомогою відеозв’язку з київського СІЗО, пише УНІАН.

Як зазначила у Facebook спільнота “Хто замовив Катю Гандзюк?”, раніше Павловський подав заяву про відкликання угоди, у якій стверджував, що підписав угоду під тиском і не визнає її.

Суд також оголосив клопотання про участь потерпілих у процесі – батьків Катерини Гандзюк та її чоловіка.

На включення з Херсонського суду прийшли адвокати голови Херсонської облради Владислава Мангера, вони наполягали на тому, що їхній підзахисний – потерпіла сторона. За словами адвоката Дмитра Ільченка він подав відповідне клопотання кілька днів тому.

Суд оголосив перерву до 25 вересня. Наступне засідання призначили на 9.30.

https://www.facebook.com/gandziukgate/posts/774786256656360

31 липня 2018 року Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під’їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки понад 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада 2018 року активістка померла.

У справі про напад на Гандзюк заарештували шістьох осіб. На початку червня 2019 року п’ятьом виконавцям злочину (всі вони – учасники АТО) після угоди зі слідством ухвалили обвинувальні вироки. Їх засудили на строк від трьох до шести з половиною років позбавлення волі.

Слідчі вважають, що житель Херсона із кримінальним минулим Олексій Левін підбурював виконавців і надав їм інформацію про місце проживання Гандзюк. У вересні 2019 року його оголосили в міжнародний розшук. Левін стверджував, що спочатку пропонував облити активістку не кислотою, а зеленкою. 16 березня 2020 року його екстрадували в Україну з Болгарії, де він переховувався, 17-го – взяли під варту.

Обвинувачення вважає, що Павловський знав про всі деталі злочину, оскільки саме в його будинку Левін передавав виконавцям $2000, щоб ті змогли сховатися від розшуку. Епізод щодо експомічника нардепа виділили в окреме провадження, яке слухають в Одесі. За даними слідства, Павловський приховав інформацію про організацію нападу. У липні 2019 року строк запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, обраний Павловському у цій справі, закінчився, а прокурори не стали подавати клопотання про його продовження у зв’язку зі станом його здоров’я. Однак Павловського обвинувачують також у створенні злочинної організації в Херсонській області, яка займалася залякуванням людей, пошкодженням їхнього майна, масовими заворушеннями на замовлення, у цій справі його затримали в січні 2020 року.

Замовником нападу на Гандзюк, на думку правоохоронців, був Мангер, який частково оплатив злочин. У тексті підозри Мангеру вказано, що мотивом нападу на активістку була “особиста неприязнь” до неї у зв’язку з активною громадською діяльністю, яка могла підірвати його політичну і ділову репутацію. Мангера й Левіна заарештували до 18 жовтня.

27 квітня СБУ повідомила про завершення досудового розслідування у справі про організацію завдання Гандзюк тяжких тілесних ушкоджень, які призвели до її смерті. Прокурор Роман Романчук поінформував, що Павловський погодився дати викривальні свідчення.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *