Двоє іноземців та четверо українців: Хто може обійняти посаду голови "Укрзалізниці"

Кабмін може визначитися з головою компанії вже впродовж двох-трьох найближчих тижнів

У січні цього року Кабінет міністрів схвалив звільнення Євгенія Кравцова з посади голови правління “Укрзалізниці”. Тимчасово виконувачем обов’язків було призначено серба Желько Марчека, який протримався на цій посаді дещо більше двох місяців.

На зміну йому у квітні прийшов Іван Юрик – він залишається чинним тимчасовим керівником компанії і, за даними “Економічної правди”, є одним з шести кандидатів на посаду голови “Укрзалізниці”.

Видання зазначає, що крім Юрика на цю посаду претендують ще троє українців – Петро Чернишов, Володимир Жмак, Олександр Перцовський і двоє іноземців – Якуб Карновські та Володимир Владимиров. Знайомимося з ними ближче.

Іван Юрик

Чинному тимчасовому керівнику компанії 39 років. Він з відзнакою закінчив механіко-математичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка (бакалавр, 1998-2002 рр.), а потім став випускником Києво-Могилянської академії (Магістерська програма з економіки, 2002-2004 рр.)

Також Юрик закінчив бакалаврат Гарвардського університету (управління державними фінансами, 2008 р.).

З 2010 по 2014 рік працював в агентстві залучення інвестицій Ukraineinvest, потім – у Міністерстві фінансів України (2014-2016 рр.) та в офісі залучення та підтримки інвестицій уряду України (2017-2019 рр.).

З червня 2018 року до червня 2019-го Юрик був членом наглядової ради “Укрзалізниці”, з червня 2019-го входив до складу правління компанії, а з квітня 2020-го став т. в. о. голови компанії.

Петро Чернишов

Український топ-менеджер російського походження, більш відомий широкій публіці як екс-президент мобільного оператора “Київстар”.

Протягом декількох років Чернишов працював генеральним директором Carlsberg Ukraine, а пізніше – віце-президентом, відповідальним за роботу в 6 країнах Східної Європи в Carlsberg Group.

З 2007 року Чернишов визнавався різними рейтингами одним з кращих топ-менеджерів України, а в 2013 році увійшов до трійки кращих за версією Forbes Україна.

З 2014 по 2018 рік був керівником компанії “Київстар”.

У травні 2019 року Чернишов увійшов до складу наглядової ради VoxUkraine, а у вересні того самого року став членом наглядової ради фармацевтичної компанії “Фармак”.

Володимир Жмак

Чинний член наглядової ради аеропорту “Бориспіль”. З 2015 по 2016 рік був першим заступником голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі.  

Жмак обіймав керівні посади в структурах групи ТНК-BP, яка входила до списку 10 найбільших приватних нафтових компаній у світі за обсягами видобутку нафти.

З 2006 по 2010 рік був радником президента “Київстар”, протягом семи років входив до наглядової ради компанії. Член Ради Європейської Бізнес Асоціації з 2012 по 2014 рік.

Олександр Перцовський

Перший заступник генерального директора “Укрпошти” Ігоря Смілянського, керівник операційного блоку.

Випускник КНУ імені Тараса Шевченка та бізнес-школи університету Брендайз (Бостон, США).

Перцовський брав участь у конкурсі на посаду голови “Укрпошти”, але посів друге місце.

Має досвід управління проектами трансформації логістичних операцій для глобальних компаній у сфері рітейлу, фармацевтики, автомобільної індустрії, а також трансформації поштових логістичних бізнесів у різних країнах світу.

Якуб Карновські

Поляк, чинний член наглядової ради “Укрпошти”. Відомий також як колишній керівник “Польських державних залізниць”(2012-2015 рр.).

До приходу в “Польські державні залізниці” Карновскі працював у фінансовій сфері. У 2003-2008 роках – у Світовому банку у Вашингтоні на посаді заступника виконавчого директора, а в 2008-2012 роках очолював інвестиційний підрозділ найбільшого банку Польщі PKO Bank Polski.

Володимир Владимиров

Екс-керівник болгарської залізниці, має багаторічний досвід реструктуризації залізниць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *