Будівлю посольства України в Єревані облили борщем

15 липня група протестувальників облила борщем будівлю посольства України у Вірменії, акцію організувало молодіжне крило партії “Дашнакцутюн”.

Мітингувальники були незадоволені коментарем Міністерства закордонних справ України, у якому був заклик до відновлення “територіальної цілісності Азербайджанської Республіки в її міжнародно визнаних кордонах”. Гасла на плакатах українською та англійською мовами свідчили: “Ганьба Україні”, “Україна + Азербайджан = любов”, “Не будь як Україна”. Учасники скандували: “Україно, не провокуй” і “Не підтримуйте агресора”, інформує сайт партії.

“Україна забиває клин у відносинах із Вірменією. Ми знаємо причину – це великі гроші, і не тільки. Ми прийшли сюди, щоб сказати: краще їжте свій борщ і мовчіть”, – заявив один з організаторів акції Гор Саргсян.

Поліція висунула вимогу, щоб мітингувальники розійшлися. Ті, втікаючи, залишили плакати на видному місці, щоб дипломати могли їх прочитати, повідомляє Panorama.

Сутички на вірменсько-азербайджанському кордоні почалися 12 липня. За версією азербайджанської сторони, підрозділи збройних сил Вірменії з метою захоплення позицій на товузському напрямку здійснили спробу атаки із застосуванням артилерії. Вірменська сторона стверджує, що військовослужбовці збройних сил Азербайджану спробували перетнути кордон Вірменії в напрямку Тавуша та захопити опорний пункт.

13 липня конфлікт на кордоні тривав. Міноборони Азербайджану поінформувало, що азербайджанські війська знищили опорний пункт на території Вірменії, артилерійські установки, автомобільну техніку та “живу силу”. Водночас міністерство оборони Вірменії повідомило про “провокаційні дії” азербайджанської сторони.

У Баку заявили про 11 загиблих під час боїв у Товузському районі, серед них – генерал-майор Полад Хашимов.

Із боку вірменської армії загиблих четверо, випливає з повідомлення у Facebook прем’єр-міністра країни Нікола Пашиняна.

13 липня у пресслужбі МЗС України повідомили, що закликають сторони конфлікту докласти максимальних зусиль для деескалації ситуації і продовження пошуку шляхів мирного врегулювання конфлікту на основі загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, а також резолюцій Ради Безпеки ООН.

“Українська сторона виступає за політичне врегулювання ситуації на основі дотримання суверенітету та територіальної цілісності Азербайджанської Республіки в її міжнародно визнаних кордонах”, – ідеться в заяві відомства.

14 липня посла України в Єревані Івана Кулебу викликали у МЗС Вірменії у зв’язку з цим коментарем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *