Болгарська прокуратура назвали імена, під якими ховалися підозрювані в замаху на бізнесмена Гебрева

Міська прокуратура Софії 15 вересня назвала вигадані імена, які використовували під час пересування підозрювані в отруєнні болгарського бізнесмена, торговця зброєю Еміліана Гебрева навесні 2015 року.

Прокуратура повідомила, що під час досудового провадження обвинувачення висунули трьом громадянам Росії: Георгієві Горшкову (1977 року народження), Сергієві Павлову (1982 року народження) і Сергієві Федотову (1973 року народження).

“Трьох російських громадян Інтерпол оголосив у міжнародний розшук. З урахуванням зібраної додаткової інформації з’ясували, що вони використовували інші імена”, – написано в повідомленні.

Згідно з інформацією прокуратури, Горшков називав себе Єгором Гордієнком, Павлов – Сергієм Лютенком, а Федотов – Денисом Сергєєвим. З’ясувати їх місце перебування поки що не вдалося. У Софії припускають, що підозрювані наразі в Росії.

Болгарські правоохоронні органи занесли ці зміни в базу даних Інтерполу. Прокуратура з посиланням на інформацію міністерства внутрішніх справ країни назвала речовину, якою отруїли Гебрева. Це фосфорорганічна сполука хлорпірифос.

Міністерство внутрішніх справ встановило, що для отруєння Гебрева і його сина використовували фосфорорганічну сполуку хлорпірифос, що потрапляє під заборону хімічної зброї. За даними розслідування групи Bellingcat, російського видання The Insider і німецького Der Spiegel, до отруєння Гебрева причетні восьмеро офіцерів Головного розвідувального управління Міноборони Росії. Журналісти встановили, що час спроби отруєння Гебрева в Болгарії був генерал-майор Денис Сергєєв, відомий як Сергій Федотов. Ця сама людина могла брати участь в отруєнні “Новачком” колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Великобританії 2018 року.

Нещодавно стало відомо, що з фінської лабораторії Verifin зникли результати аналізів, який здавав Гебрев, щоб з’ясувати, якою речовиною його отруїли.

Мотив отруєння Гебрева досі невідомий, зазначає група Bellingcat. Він стверджує, що не продавав зброї країнам або угрупованням, яких РФ вважає супротивниками. Але під час російсько-грузинської війни 2008 року компанія бізнесмена експортувала зброю до Грузії. Хоча, за словами Гебрева, це були невеликі партії – не більше ніж 10% від загального обсягу продажів болгарськими компаніями Грузії під час війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *