Блогерка Мартинова: Путін – та людина, впливовість якої дасть змогу заарештувати Лукашенка. Але він цього не робить

Президент РФ Володимир Путін міг би використати свою впливовість, щоб домогтися арешту президента Білорусі Олександра Лукашенка. Таку думку в інтерв’ю виданню “ГОРДОН” висловила білоруська блогерка Тетяна Мартинова.

“Втручання Путіна [в події в Білорусі] може дати якесь рішення: наприклад, узяв і заарештував Лукашенка в Сочі… Красиво як! Це та людина, впливовість якої дасть змогу заарештувати Лукашенка. Але він цього не робить”,  зазначила Мартинова.

Вона не відкидає, що представники білоруської опозиції все ще сподіваються на те, що Путін може допомогти їм усунути Лукашенка від влади.

“Вони мають зрозуміти, що Путін ніколи нічого не робить просто так. І якщо він дійсно зважиться на такий крок, тоді те, що він захоче в цей момент здобути натомість, їм зовсім не сподобається. Варто думати на два-три кроки наперед. Сьогодні весь світ дивиться на нас. І Білорусь має впоратися сама. Як? Створюючи систему суспільних інститутів, із якою не впорається вертикаль”, – вважає Мартинова.

Блогерка Мартинова: Білорусь не захоплюватимуть, як Крим. У нас буде латентна анексія, яка мине гладесенько-рівнесенько. Читайте повну версію інтерв’ю.

14 вересня в Сочі відбулися переговори Путіна і Лукашенка. На них, зокрема, було досягнуто домовленості, що Росія надасть Білорусі “в цей складний момент” кредит у розмірі $1,5 млрд.

Лукашенко 23 вересня вшосте вступив на посаду президента. Церемонія інавгурації відбулася в Палаці незалежності в Мінську таємно. Уперше в історії Білорусі її не анонсували. Усупереч вимозі законодавства, церемонії не транслювали по телебаченню.

Інавгурація Лукашенка відбулася на тлі масових акцій протесту, які тривають у країні з 9 серпня. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента Білорусі сфальсифікували. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли невдоволених, які вийшли на вулиці. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів затримали більше ніж 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Після таємної інавгурації Лукашенка жителі Білорусі також вийшли на протести. Проти них міліція застосувала водомети.

Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що складання Лукашенком присяги не означає його визнання легітимним главою білоруської держави. Підтримав Лукашенка президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов, побажавши народу Білорусі “миру, подальшого прогресу та процвітання”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *