Біля будівлі КСУ провели мітинг, активісти вимагали відставки суддів, а ті продовжили працювати у звичайному режимі

30 жовтня біля будівлі Конституційного Суду України провели мітинг “Відправимо суддів-зрадників у Ростов”, учасники якого вимагали відставки суддів КСУ, трансляцію вів “24 канал”.

За підрахунками журналістів “Інтерфакс-Україна”, в акції протесту взяло участь кілька сотень людей. Вони кидали через паркан суду димові шашки, шини, презервативи, палили фаєри і принесли для суддів “квиток у Ростов”.

Вони кричали: “Ганьба”, “Чемодан, вокзал – Ростов”; принесли із собою плакати з гаслами “Корупційний суд України”, “Fuck corruption”, “Тупицький, Ростов чекає” (Олександр Тупицький – голова КСУ), “Тупицький! Почому платив Кремлю за українську землю”, “Повноваження судді Конституційного суду припиняють у разі його смерті”, “Are you ah…eli tam?” тощо.

Суспільному спікерка КСУ Мар’яна Гайовська-Ковбасюк розповіла, що суд весь цей час продовжував працювати у звичайному режимі.

Як повідомляє “Бабель”, до протестувальників виходив заступник керівника секретаріату КС Валерій Альошин, який анонсував пресконференцію і сказав, що рішення КСУ “не скасувало необхідності декларування”. Слова Альошина мітингувальники зустріли матом, зазначає видання.

Біля будівлі суду в посиленому режимі чергували співробітники структурних підрозділів столичної поліції, військовослужбовці Національної гвардії України і поліція діалогу, інформує Нацполіція.

Акція протесту почалася о 9.00 і завершилася до опівдня. Мітингувальники не задоволені рішенням, яке КСУ ухвалив 27 жовтня: суд скасував частину положень антикорупційних законів і вказав, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування свідомо недостовірних даних, а також умисне неподання декларацій є надмірним покаранням за скоєння таких правопорушень.

У “Великій сімці” і Євросоюзі висловили занепокоєння щодо цього рішення. Посол України при ЄС Микола Точицький у листі до віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної заявляв, що рішення КСУ може стати причиною припинення безвізового режиму з Євросоюзом.

Нацагентство з питань запобігання корупції у зв’язку з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій і припинило їх перевірку, зберігання та оприлюднення. Окрім того, унаслідок блокування доступу НАЗК до державних реєстрів Нацагентство не може провести спеціальну перевірку декларацій кандидатів на керівні посади в держорганах, отже, не можуть бути призначені на свої посади переможці місцевих виборів, заявили в НАЗК.

Після екстреного засідання РНБО і позачергового засідання Кабміну НАЗК за розпорядженням уряду відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський зареєстрував у парламенті законопроєкт, який пропонує визнати неправомірним рішення КСУ, позбавити повноважень весь склад суду і призначити новий, а також забезпечити безперервність дії антикорупційного законодавства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *