Аваков просить для МВС ще майже 2 млрд грн із фонду боротьби з COVID-19 – StateWatch

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков звернувся з офіційним листом до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля для надання додаткових 1,97 млрд грн на доплати поліцейським із фонду боротьби з COVID-19. Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на лист МВС.

У зверненні МВС зазначено, що постановою Кабміну №485 від 10 червня 2020 року на доплати поліції було виділено 2,24 млрд грн. Станом на кінець серпня витрачено 99,4% виділених коштів, а саме 2,23 млрд грн.

У листі МВС надано розрахунки, згідно з якими на доплати 50% окладу поліцейським для охорони правопорядку і безпеки громадян із 1 серпня до 31 листопада 2020 року необхідно ще 1,97 млрд грн.

Зокрема, ці кошти можуть отримати 54 352 поліцейські, оклад яких у середньому становить 15 340 грн на людину, а доплати, відповідно, становитимуть 7670 грн.

У квітні Верховна Рада внесла зміни до держбюджету, якими схвалила створення фонду боротьби з коронавірусною інфекцією. Спочатку уряд пропонував закласти у фонд 97,1 млрд грн, але народні депутати не підтримали цієї ідеї, у підсумку ухвалили рішення зменшити розмір фонду до 64,7 млрд грн. Пізніше розмір фонду зріс до 66 млрд грн.

Згідно з рішенням уряду, гроші з фонду спрямовували на допомогу громадянам, зокрема похилого віку, у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України коронавірусу; на одноразову допомогу членам сімей працівників закладів охорони здоров’я, які померли від COVID-19; інші заходи, спрямовані на боротьбу зі спалахом інфекції.

У червні Рада дозволила виділити частину коштів фонду на будівництво доріг.

Наприкінці липня Мінфін повідомив, що всі кошти фонду розподіленоНайбільше грошей  35 млрд грн  планують витратити на будівництво та ремонт доріг. За даними Міністерства фінансів України, станом на 1 жовтня на ці цілі вже витратили 37,3% запланованих коштів, або 13 млрд грн.

На сферу охорони здоров’я було заплановано наступні витрати: майже 6 млрд грн  на підвищення надбавок і доплати медпрацівникам (витратили 10,7% від суми, або 636 млн грн), 5,3 млрд грн  на обладнання для приймальних відділень опорних лікарень (не витратило нічого), майже 3 млрд грн  на забезпечення лабораторій і закупівлю засобів індивідуального захисту (витратили 19,4% від суми, або 579 млн грн), 100 млн грн  на апарати штучної вентиляції легенів (не закупили жодного).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *