Анджей Дуда йде на другий термін: Що він обіцяв полякам і як ставиться до України?

У сусідній Польщі закінчилися вибори президента. Вибори були досить цікавими, розрив між кандидатами в результаті вийшов мінімальним. Офіційні результати ще не оголошено, і все ж ім’я переможця вже відоме. Давайте розбиратися, якими будуть наслідки цих виборів

Анджей Дуда перемагає на виборах президента Польщі. За даними підрахунку майже 100 відсотків голосів, чинний президент виграє у другому турі у кандидата від “Громадянської платформи” Рафала Тшасковського з розривом трохи менше 3%.

Явка на виборах склала 68,12%, що є рекордом для Польщі.

Офіційні результати ще не оголошено, їх планують озвучити трохи пізніше. Але Дуда вже приймає поздоровлення. Зокрема від президента України Володимира Зеленського.

Тепер детальніше про те, як йому вдалося перемогти. Точніше, на яких позиціях трималася його передвиборча кампанія.

Анджей Дуда – консерватор

Так би мовити, з усіма зумовленими наслідками.

Зокрема, одна з передвиборчих обіцянок Дуди – не дозволяти одностатевим парам одружуватися або всиновлювати дітей, а також заборонити поширювати інформацію про ЛГБТ у школах.

Навіть йшлося про “заборону пропаганди ЛГБТ”.

Також Дуда підтримує “візитну картку” своєї партії “Право і справедливість” – програму 500+.

Йдеться про соціальну програму, згідно з якою сім’ї отримують 500 злотих (близько 125 доларів) на місяць на кожну дитину до 18 років.

Завдяки цій програмі “ПіС” отримала серйозну підтримку в селах і невеликих містечках, де і проживає “ядерний електорат” цієї партії.

Також Дуда підтримує посилення контролю за деякими незалежними інститутами. Наприклад, над судовою владою та державними ЗМІ.

Судова реформа, яку жорстко критикують у ЄС, судячи з усього, буде продовжено.

Тепер про ставлення до України.

Що Дуда говорив про Україну?

Дуда позитивно відгукувався про українських заробітчан. Зокрема, підкреслював, що вони “важко працюють” і “не є проблемою для польського суспільства”.

“Оцінюється, що у нас є близько мільйона мігрантів із України, які, наскільки я знаю, не створюють у нашій країні ніяких ворожих організацій, ні терористичної загрози, чого ми найбільше боїмося”, – цитує Дуду “Укрінформ”.

Про події на Волині в 1942-1944 роках Дуда говорив наступне:

Це була ніяка не війна між Польщею та Україною, це була звичайна етнічна чистка. Просто йшлося про те, щоб поляків з цих територій видалити“, – цитує президента Польщі агентство PAP.

Про анексію Криму

Найсерйознішу загрозу становить неоімперська політика влади Росії, яка реалізується також і за допомогою застосування воєнної сили. Агресія в Грузії, анексія Криму і дії на сході України порушили базові принципи міжнародного права і підірвали основи системи європейської безпеки“, – цитує польського президента “Укрінформ”.

Про російську агресію

Це дуже складна ситуація, й у мене глибоке переконання, що ми не можемо залишити Україну за наступних обставин. Тому скрізь, де я перебуваю, на міжнародній арені, я наголошую, що потрібно дотримуватися міжнародного права. Адже нікому не потрібно пояснювати, наскільки загрозливою є ситуація, за якої Європа і весь світ визнали би, що можна погодитися на зміну кордонів силою, навіть якщо ця згода є мовчазною“, – цитує Дуду “Польське радіо”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *