Президент України Володимир Зеленський уранці 17 вересня заявив у Telegram, що очікує швидшої роботи антикорупційних органів із викриття діяльності “шукачів вигод” у владі.
“Коли ми йшли на вибори, ми обіцяли народу, що старі корумповані часи закінчаться. Що винятків не буде, особливих немає, виправдання не приймаються. Забули? Так швидко? Чому досі хтось вважає, що він особисто може спробувати стати “винятком” із цієї обіцянки та поводитися настільки зухвало?” – написав він.
Зеленський не уточнив, кого має на увазі, але в середині вересня розгорівся корупційний скандал, у якому фігурує народний депутат від пропрезидентської фракції “Слуга народу” Олександр Юрченко.
“Хочу, щоб усі посадовці, усі депутати уважно ще раз подивилися на себе, на свої справи й затямили – за хабарництво буде дуже боляче. Сподіваюся також на те, що НАБУ, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Офіс генерального прокурора все ж почують суспільство і тому працюватимуть значно швидше і продуктивніше для того, щоб викривати діяльність усіх шукачів вигод у владі”, – додав президент.
13 вересня виключений із фракції “Слуга народу” нардеп Гео Лерос повідомив, що НАБУ оголосило про підозру помічнику нардепа Юрченка Іванові Фіщенку. За даними Лероса, Фіщенко отримав хабар у розмірі $13 тис. Із $200 тис., призначених Юрченку за правки до законопроєкту, пов’язаного з побутовими відходами. Підозру помічникові вручили 10 вересня, підтвердили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
За даними детективів, нардеп “у завуальованій формі” попросив передати йому через посередника $13 тис. За внесення пропозицій до законопроєкту й надалі $200 тис. для підкупу народних депутатів – членів комітету. Антикорупційне бюро заявило, що зібрало достатньо доказів для повідомлення нардепа про підозру і з 10 вересня просить генпрокурорку України Ірину Венедіктову підписати проєкт підозри, але та за п’ять днів не ухвалила рішення.
Фіщенка заарештували 15 вересня з можливістю внесення застави в розмірі 1 млн 550 тис. грн. Він заявив, що хабарів не отримував і з депутатом не спілкується.
Венедіктова 15 вересня у Верховній Раді говорила, що Національне антикорупційне бюро не передавало матеріалів кримінального провадження. Вона вважає, що поки немає підстав оголошувати Юрченку про підозру.
Нардеп заявив про свій вихід із фракції “Слуги народу”. Офіс президента України очікує, що Юрченко співпрацюватиме з Національним антикорупційним бюро.
НАБУ опублікувало відео, у якому показало бесіду фігурантів справи. Зокрема, народний депутат говорить про необхідність “допомогти екології”, а посередник називає “булочками” гроші, які очікували отримати за внесення правок до законопроєкту.
17 вересня стало відомо, що Венедіктова підписала підозру Юрченку.