"Якесь страшне лицемірство". Кравчук дав інтерв’ю Скабєєвій

Новий голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, перший президент України Леонід Кравчук дав інтерв’ю російській пропагандистці Ользі Скабєєвій в ефірі програми “60 минут” на телеканалі “Россия 24”.

Журналістка поставила Кравчуку запитання, як він збирається “домінувати на переговорах щодо Донбасу”, на що перший президент України заявив, що має намір домогтися того, щоб сторони конфлікту чули одне одного. Він сказав, що 64 роки перебуває при владі в Україні, на що Скабєєва сказала, що їй наполовину менше років.

Співрозмовники посперечалися щодо питання належності Донбасу. Російська пропагандистка сказала, що, на її думку, ця територія вже не українська, на що Кравчук запропонував їй прислухатися до свого президента Володимира Путіна, який говорить, що Донбас – це Україна.

Скабєєва запитала у Кравчука чи підтримує він ідею про прямі переговори із представниками ОРДЛО, на що той сказав, що раз це Україна – “нехай приїжджають і будемо домовлятися”.

Суперечка Кравчука і Скабєєвої тривала приблизно 20 хвилин, протягом яких журналістка намагалася перебивати співрозмовника і сипати претензіями та “дотепами” про ситуацію в Україні. Експрезидент країни закликав її не ображати і не вішати ярлики, проте його слова нічого не змінили.

Після закінчення розмови Скабєєва звинуватила Кравчука в лицемірстві. “Якесь страшне лицемірство”, – заявила вона. За її словами, сильне враження на неї справив той факт, що експрезидент запросив її до Києва. “Людину, яка в базі “Моротворця”, щоб її там убили!” – підкреслила пропагандистка.

ВІДЕО

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і “Нормандське четвірки” (Україна – Німеччина – Франція – Росія).

Донедавна українську делегацію в Мінську очолював другий президент України Леонід Кучма. 28 липня Офіс президента України повідомив, що Кучма подав у відставку і більше не братиме участі в роботі ТКГ.

30 липня президент України Володимир Зеленський призначив головою делегації Кравчука. Перший президент заявляв, що своєю основною місією на цій посаді вважає завершення війни на Донбасі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *