У львівському арт центрі «Дзиґа» триває проєкт Дениса Метеліна «Життєпис». У своєрідній формі автор відобразив події Революції Гідності, анексії Криму та війни на сході України.
Сам автор родом із Автономної республіки Крим. Тож події анексії півострова він знає не із новин і картинки по телебаченні. Власне прихід в автономію окупаційних військ Російської Федерації та виїзд художника з рідної домівки став тим самим катарсисом, який спонукав його на створення «Життєпису».
Проєкт займає весь галерейний простір арт центру. Свої художні візії Денис Метелін малював як на стінах, так і на підлозі. І хоч вони зливаються в єдину картину, проте поділені на певні розділи, які відображають історію України останніх шести років.
«В галерейному просторі представлена мапа Сімферополя — міста де я народився. На стінах зображений кримський період мого життя — спроба відтворити атмосферу дитинства — ул. Ковыльная — моя рідна вулиця, серед сірих «панельок» якої промайнуло моє дитинство. Пам’ятаю двоповерховий закинутий будинок, в якому підлітки проводили багато часу: тусовки, графіті, гра в «Зомбі», безтурботність…», – розповідає автор проєкту.
Також можна побачити намальовані невеликі силуети людей. Їх кількість – 13 тисяч. Саме такою за офіційною статистикою є кількість загиблих на сході України станом на 2019 рік. Малюючи їх Денис Метелін хотів візуально побачити, яка це кількість, щоб зрозуміти масштаб трагедії.
Довідка «Дня»
Денис Метелін — художник із Криму. Зараз живе та працює у Львові. Навчався в Кримському художньому училищі, Львівському державному коледжі декоративного та ужиткового мистецтва та в Українській академії друкарства. Свої художні експерименти починав з графіті, наразі експерементує з різноманітними матеріалами та малярськими техніками.
До персональних виставок і проектів автора належать: розпис стіни на заводі ТурбоАтом (Харків, 2016), мурал на львівській вуличній галереї «Lost Elysium» (Львів, 2016), експозиція «Втрачений рай» (Львів, 2017; Тернопіль, 2018), анімаційна короткометражна стрічка «2027» (2019).
Також художник брав участь у стріт-арт проекті «Мистецтво для дітей» (Львів, 2016), виставці New Wave (Львів, 2016 та 2017), студентському міжнародному конкурсі «Срібний мольберт» (Ужгород, 2017), спільній виставці «781» (Ополе, 2019).
Павло Паламарчук, “День”, Львів