Оскарження арешту Стерненка: що відбувається під судом зараз – фото, відео

Київський апеляційний суд розгляне апеляцію на обрання запобіжного заходу Сергієві Стерненку 26 червня. У суді уже присутні десятки поліцейських на нацгвардійців.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } }

Сергій Стерненко наголосив, що головна мета сьогодні – скасувати рішення першого суду про домашній арешт, повідомляє 24 канал.

За словами активіста, правоохоронців сьогодні більше, аніж було під Шевченківським судом.

Якби суд був справедливим – потреби в такій армії не було б,
– зазначив активіст.

Сергій Стерненко розповів, що буквально 15 хвилин тому прочитав, що колегія суддів, які будуть розглядати скаргу, були причетні до звільнення беркутівців, пов’язаних з розстрілом на Майдані. “Хочеться вірити в краще, але подивимося “, – додав він.

Зауважимо, що судове засідання будуть проводити суддя-доповідач Валерій Лашевич, судді Микола Ященко та Іван Рибак.

Стерненко також повідомив, що суд відмовив у відводі упередженого та залежного від Венедіктової прокурора Бозовуляка.

Суд розглядає оскарження запобіжного заходу Стерненка / Фото Андрій Костюк (24 канал)

 

Ситуація під судом, де розглядають оскарження запобіжного заходу Стерненку: дивіться відео

Стерненко напередодні суду: дивіться відео 24 каналу

Що відомо про апеляцію Стерненка?

Раніше Шевченківський райсуд Києва обрав для Сергія Стерненка запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 діб. Однак активіст з таким рішенням не погодився та подав апеляцію.

В апеляційній скарзі активіст заявив, що вважає, буцімто суддя Володимир Бугіль порушив його права й неправильно застосував норми процесуального права. Також активіст вказав на можливе порушення під час призначення складу суду.

Справа Стерненка: коротко про головне

Сергія Стерненка намагалися тричі вбити в 2018 році. Під час третього нападу Стерненко зміг відбитися від нападників. Захищаючись, він смертельно поранив одного з нападників ножем. Про підозру знову зайшла мова після призначення нової генпрокурорки Ірини Венедіктової у 2020 році. Підозру про умисне вбивство та носіння зброї Стерненку повідомили 11 червня, до цього часу мовилося про “самозахист”. СБУ вважає, що активіст справді використав своє право на оборону, але потім догнав нападника і завдам йому смертельного удару. 15 червня суд обрав йому цілодобовий домашній арешт на 60 діб. На захист Сергія Стерненка виступає чимало активістів, під час засідання відбулися сутички з правоохоронцями. Активіст не погоджується із запобіжним заходом, тож подав апеляційну скаргу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *