Росіян після карантину не цікавить парад Перемоги з нагоди 75-річчя закінчення Другої світової війни. Таку думку висловив російський блогер Ілля Варламов.
“У Москві знову затори, на вулицях повно людей, більше ніж зазвичай у червні. Улітку Москва вимирає, народ роз’їжджається, але цей рік особливий. Іноді мені здається, що я прийшов тверезим під кінець вечірки. Народ уже встиг упоротися і починає говорити про життя. А ти як у скафандрі. Події останніх місяців схожі мені на цю вечірку. Не встиг народ вийти з ізоляції, як вулицями поїхали танки. Життя, яке почалося зароджуватися в Москві, намагаються загнати назад за огорожу. Я йду у кафе, яке щойно відкрилося, і не розумію, що в моєму місті на вулицях роблять танки. Особливо недоречний вигляд вони мають після того, як два місяці ми говорили про те, як важливо врятувати кожне життя”, – написав Верланов у своєму Instagram.
Він нагадав, що 75-річчя Перемоги у РФ мало стати головним святом 2020 року, але плани сплутав коронавірус.
“Зараз мало кого цікавить Перемога. Люди розгублені, не зрозуміло, що буде далі. [Президент РФ Володимир] Путін написав статтю про Другу світову. Здавалося б, президент Росії пише статтю, хоче сказати щось важливе. Але його ніхто не слухає. Статті ніхто не обговорює”, – зазначив блогер.
Він розповів, що через репетицію параду в Москві перекрито підземні переходи.
“Навіщо через парад ставлять раком величезне місто? Чому не можна було провести тренування під час ізоляції, коли місто було порожнім? Диктор “Первого канала” розповідає про нові ракети, яким немає аналогів у потенційного противника. За задумом я маю відчувати прилив патріотизму, але відчуваю подив”, – додав Верланов.
Із 9 червня у Москві почалося поетапне скасування карантинних обмежень, введених через епідемію коронавірусу.
Військовий парад у Москві мав відбутися 9 травня, але через епідемію коронавірусу його перенесли на 24 червня.
У разі проведення масового заходу в Москві є загроза швидкого поширення коронавірусу, вважає експертка Всесвітньої організації охорони здоров’я Кетрін Смолвуд.